1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eski Başhekim Yağmur'a destek ziyareti
Eski Başhekim Yağmur'a destek ziyareti

Eski Başhekim Yağmur'a destek ziyareti

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurucu Başhekimi Yağmur'a Türkiye Demokratik Ofis Sendikası Mardin İl Başkanı Yılmaz destek ziyaretinde bulundu.

A+A-

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurucu Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur'a Türkiye Demokratik Ofis Sendikası (Ofis-Sen) Mardin İl Başkanı Veysi Yılmaz destek ziyaretinde bulundu. Yağmur, geçtiğimiz hafta başhekimlik görevinden alınmıştı.

Prof.Dr Yusuf Yağmur'un başhekimlik görevinden alınmasının manidar olduğunu belirten Ofis-Sen Başkanı Yılmaz, "Bu kadar başarılı bir başhekimin daha ileri makamlara getirilmesi beklenirken görevden alınması manidardır." dedi. Başhekim Yusuf Yağmur'un sağlıkta yaptığı reformlarla yeniliklerle ve özellikle sağlıkta dönüşüm projesini bölgeye getirip oturtan bir kişi olduğunu belirten Yılmaz, "Bu kadar başarılı çalışmaları ile bölge halkının günlünde taht kuran birinin başhekimlik görevinden alınması bizi ve bölge halkımızı derinden üzmüştür ve yaralamıştır.

Yusuf Yağmur bölgemizde çok sevilen sayılan önemli bir değerdir bütün hastalarla birebir ilgilenen ve gece gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin bütün halka eşit mesafedeydi ve çok başarılı bir başhekimdi bundan dolayı da şahsım dahil çoğu sivil toplumunda beğenisini ve taktirini toplamıştı ve bununla ilgilide başarılarından dolayı da bölgemiz adına kendilerine başarılı hizmetlerinden ve çalışmalarından dolayı da plaket vermiştik. Bu kadar sevilen bir insanın sevgisini kazanmış bir başhekiminin daha da ileri makamlara getirilmesi beklenirken görevden alınması manidardır." diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a seslendiğini belirten Yılmaz, "Sağlıkta devasa projeleri hayata geçirdiğiniz ve sağlıkta dönüşüm projesiyle ülkemizde büyük bir çıta yakaladığınız ve sağlıkta büyük mesafeler kat edildiği herkesin takdiri ve malumuyken. Bölgemizi ilgilendiren Yusuf Yağmur hocamızın bölge halkı tarafından bu kadar sevilirken sivil toplumlar tarafından bu başarılı hizmetleri taktir plaketleri ile ödüllendirilirken başhekimimizin görevden alınmasını anlamış değiliz ve bölge halkı üzüntüye boğulmuştur derinden yaralanmıştır." dedi.