1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ergani müftülüğü'nden örnek çalışma
Ergani müftülüğü'nden örnek çalışma

Ergani müftülüğü'nden örnek çalışma

Din Görevlileri ve Camiler Haftası dolaysıyla Ergani Müftülüğü'nce, engellilerin sosyal hayata entegre edilmesi için müftülük bünyesinde görevli din görevlilerince, ilçede yaşayan engellilere tekerlekli sandalye hediye edildi.

A+A-

lçe Müftülüğü Şube Müdürü Ahmet Uluç, her yıl kutlanan Din Görevlileri Haftası'nın bu yılki temasının engellilere yardım olduğunu söyledi.

Müftülük bünyesinde görevli 160 din görevlisinin maddi katkılarıyla alınan, biri akülü olmak üzere 4 adet tekerlekli sandalyenin, aciliyet durumlarına göre önceden tespit edilmiş engelli vatandaşlara verilmek üzere çalışma yürüttüklerini belirten Uluç, "Bu hafta münasebetiyle Müftülüğümüz bünyesindeki arkadaşlarımızın katkılarıyla alınan engelli araç gereçleri, fakir ve muhtaç kişilerin gönlünü hoş etmek ve onları topluma entegre etmek için yapılan dinimizin son derece önem verdiği bir sosyal dayanışma örneğidir. Bu dayanışma örneğinin her yıl geliştirilerek yapılmasını, bu tür sosyal dayanışma çalışmalarının diğer kurumlarımıza da örnek teşkil etmesini temenni ederim" dedi.