1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ensarioğlu’undan Fiskaya müjdesi!
Ensarioğlu’undan Fiskaya müjdesi!

Ensarioğlu’undan Fiskaya müjdesi!

DİYARBAKIR - Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sur ilçesinde yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemek için Diyarbakır’a gelen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, programının ardından vatandaşın sorun ve sıkıntılarını din

A+A-

Sorunlarla ilgili notlarını alan Ensarioğlu, kimi sorunu hemen çözerken, kiminin de çözümü için girişimde bulundu. “Vatandaşın sorunu benim sorunumdur” diyen Ensarioğlu, Fiskaya olarak bilinen bölgede yapılması düşünülen TOKİ Konutları yerine, kentin imajıma göreceli olarak nefes alabileceği bir alan yapılması gerektiğini Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ilettiğini belirterek, “İnşallah Kırklar Dağı hassasiyetinde bulunan muhit, yeşil alan olacaktır” diye konuştu.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, sık sık vekil olduğu Diyarbakır’a gelerek, bir yandan halkın sorunlarının dinleyerek ve diğer yandan çalışmaları devam eden ilçelerin imarı ile ilgili ihmalkârlığın oluşmamasına özen gösteriyor.

HALK RAHATLIKLA KAPISINI AŞINDIRIYOR

Diyarbakır’a her gelişinden gidişine dek, çözüm ve yardımcı olması noktasında halkın çok rahatlıkla kapısını aşındırması dikkatlerden kaçmıyor. Rutin kabullerin dışında bu kez sevindirici bir haberi de gelen konuklarına iletince hem vekilin coşkusu ve hem de o esnada ziyarette bulunanların mutluluğu gözden kaçmadı.

AKYIL, İPEK, BOZBAY VE BOZKUŞ

Halkın ziyaretiyle ilgili “Vatandaşın sorunu benim sorunumdur” diyen Ensarioğlu’nu; Ticaret Borsası Eski Başkanı Fahrettin Akyıl, Diyarbakır Spor Kulübü eski Başkanı Mehmet İpek, Diyarbakır Spor Kulübü Eski Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Ak Parti Eski İl Başkan Yardımcısı Mahmut Bozbay ve İşadamı Veysi Bozkuş da ziyaret etti.

FİSKAYA YEŞİL ALAN OLACAK

Ziyarette kentle alakalı alınan kararlar ve yapılması düşünülen projelerle ilgili konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, “Fiskaya olarak bilinen bölgede yapılması düşünülen TOKİ Konutları yerine, kantin imajıma göreceli olarak harika ve nefes alabileceği bir alan olarak yapılması gerektiğini Vali beye ilettim. İnşallah Kırklar Dağı hassasiyetinde bulunan muhit, yeşil alan olacaktır” diye konuştu.

MÜJDELİ HABERE SEVİNDİLER

Ziyarettekilerin; Ensarioğlu’nun bu müjdeli haberine oldukça sevindikleri gözlerden kaçmadı.  Dicle Nehri'nin kenarında olması hasebiyle, ahenge uygun alan olacağı müjdesi haberinden sonra konuşan İşadamı Veysi Bozkuş, “Vekilimiz olmasına rağmen samimiyet ve tevazusundan zerre kaybetmeyen Sayın Ensarioğlu’na destek ve teşekkür boynumuzun borcudur. Bununla birlikte şehrimizin yeniden imarı için gecesini gündüzüne katmasının da bilinmesini isterim” dedi.

“VEKİLİMİZİN ÇABASI TAKDİRE ŞAYANDIR”

Ak Parti eski İl Başkan Yardımcısı Mahmut Bozbay ise, “Yasımızda ağlayan, mutluluğumuzda gülen Sayın vekilimizin Fiskaya’nın çirkin yapılaşma ayıbından temizlenip, üzerine eskiden olduğu gibi şiirler yazılacağı, türküler besteleneceği bir düzenleme yapılması konusundaki çabası takdire şayandır. Aynı zamanda istismara açık bölgenin ıslahı Diyarbakır’ın çehresine ve ekonomisine kazanımını düşündüğünüzde gurur duyacağınız bir vekil tarafından temsil edildiğini anlıyorsunuz” diye konuştu.