1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelli kardeşlere destek
Engelli kardeşlere destek

Engelli kardeşlere destek

DİYARBAKIR - Kayapınar Kaymakamı ve Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, Dicle İlçesi’nde yaşayan Güneş Ailesi’nin doğuştan engelli kızları Eylem ve Zeynep’e akülü tekerlekli sandalye desteği verdi.

A+A-

Yıllar sonra tekerlekli sandalyelerini alan Eylem ve Zeynep kardeşler Başkan Kılıç’a teşekkür ettiler.Geldiği günden bu yana dezavantajlı kesim olan engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar yürüten Kayapınar Kaymakamı ve Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, iki engelli kardeşe destek oldu.

Başkan Kılıç’ın talimatı ile Dicle ilçesinde doğuştan yürüyemeyen Eylem ve Zeynep Güneş kardeşlere akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. Akülü tekerlekli sandalyelerini teslim alan Eylem ve Zeynep kardeşler, Başkan Kılıç’a teşekkür ettiler.
 
Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede ‘Tekerlekli sandalye istiyorlar’ başlığı ile yayınlanan ve iki engelli kardeşin dramının yer aldığı haberin ardından Kayapınar Kaymakamı ve Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatı ile iki adet akülü tekerlekli sandalye alındı.
 
AKÜLÜ SANDALYELER KARDEŞLERE TESLİM EDİLDİ
 
Akülü tekerlekli sandalyeler, belediye personeli tarafından Güneş Ailesi’nin oturduğu Dicle İlçesi Çelebi Mahallesi Çeşme Meydanı Arkası No: 12’deki evine götürülerek, teslim edildi. Akülü araçlarına binen 8 yaşındaki Zeynep ile 23 yaşındaki Eylem’in sevinçleri görülmeye değerdi. Kendilerine sevindiren Kayapınar Kaymakamı ve Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’a teşekkür ederek, “Yıllardır eve hapis olarak yaşıyorduk. Dışarı çıkamıyorduk. Neredeyse dışarının nasıl bir yer olduğunu bile unutmuştuk. Bizi dış dünya ile buluşturan sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah ondan binlerce kez razı olsun. Onun sayesinde istediğimiz kadar dışarıya çıkıp, gezebiliriz” diye konuştular.
 
BABA GÜNEŞ’TEN BAŞKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR
 
Baba Nuri Güneş de kızlarının ilk kez bu kadar mutlu olarak gördüğünü belirterek, Başkan Kılıç’a teşekkür ederek, “İki kızım da doğuştan engelli. Onları görünce içim yanıyordu. Dışarı çıkamıyor, lavabo ihtiyaçlarını karşılayamıyordu. Kayapınar Belediyesine yaptığı başvurumuzun kabul görmesi bizi en çok da kızlarımı sevindirdi. Tekerlekli sandalyenin gelmesiyle birlikte artık onlarda dışarı özlemlerini giderecekler” dedi.

(Kayapınar Belediye Basın)