1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Engelleri milletle birlikte aşacağız'
'Engelleri milletle birlikte aşacağız'

'Engelleri milletle birlikte aşacağız'

DİYARBAKIR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Daha güçlü bir Türkiye, daha güçlü bir millet için 16 Nisan'da kararımız, 'evet' olacak.

A+A-

Çanakkale'de Kürt Türk beraber mücadele verdik. O gün nasıl beraber mücadele verdiysek, bu mücadeleyi Türkiye'nin yükselişi için de beraber vereceğiz. 16 Nisan'da 'evet' demek, Çanakkale'deki Kürt kardeşlerimize, bütün şehitlerimize, gazilerimize, ülkenin birliğine ve beraberliğine sahip çıkmak, Türkiye’nin büyümesi, Diyarbakır’ın yatırımla buluşması demektir” dedi.
 
SAHABELER VE KADİM MEDENİYETLER ŞEHRİ DİYARBAKIR
 
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Çalık, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada partililere hitap eden Çalık, sahabeler ve kadim medeniyetler şehri Diyarbakır’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
“ENGELLERİ MİLLETLE BİRLİKTE AŞACAĞIZ”
 
Bu coğrafyanın özelliklerini uzaktan değil, yaşayarak bilenlerden olduklarını vurgulayan Çalık, 15 yıllık AK Parti iktidarları döneminde hizmette sınır tanımadıklarını belirtti. Çalık, terör, darbe girişimi ve uluslararası güçlerin Türkiye'nin önünde engel olmaya çalıştığına işaret ederek, bu engellerin milletle birlikte aşıldığını kaydetti.
 
“TERÖRLE MÜCADELE EDERKEN İCRAATA DEVAM”
 
Terörle, uluslararası güçlerle ve darbe girişimiyle mücadele ederken icraatları yapmaya devam ettiklerine dikkati çeken Çalık, Türkiye'de yapılan, 15 yıllık reformlarla kat edilen yolun önemli olduğunu aktardı. Çalık, siyasi ve ekonomik istikrarla, demokratik istikrarın da sağlandığını anlatarak, demokratik istikrar adına çok önemli adımlar atıldığını belirtti.
 
“DİYARBAKIR'DA DA ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPTIK”
 
Öznur Çalık, “Özellikle bölgemizde demokratik istikrarın, insan hak ve özgürlüklerinin ne demek olduğunu birlikte yaşadık. Şimdi bu kadar mücadeleyle Türkiye’de yatırımlarımızı yaparken Diyarbakır'da da çok önemli yatırımlar yaptık. Yapmış olduğumuz yatırımların toplamı 26,2 katrilyon. Bu yatırımı Diyarbakırlı kardeşlerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için yaptık” diye konuştu. Çalık, sözlerine şöyle devam etti:
 
“ELİNE SİLAH ALMIŞ NE KADAR TERÖR ÖRGÜTÜ VARSA HEPSİNİN KARŞISINDA DURDUK”
 
“Bu kadar yatırıma rağmen Diyarbakır'da çukur siyaseti yapanlar burayı terörize etmek isteyenler oldu. Vatandaşlarımızın oylarıyla belediye başkanı olup, sonrasında gelen paraları vatandaşımıza hizmete değil terör örgütüne akıtanlar oldu. Biz demokrasini vazgeçilmez olduğunu biliyor ve demokrasinin inşası için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Terörle mücadele etmek için, eline silah almış ne kadar terör örgütü varsa hepsinin karşısında durduk. Yarın da karşılarında durmaya devam edeceğiz. Terör örgütleri ülkemizde oyun oynuyor. PKK'nın bölgemizde yapmış olduğu tahribatı, insanımıza vermiş olduğu zararı çok net biliyor ve görüyoruz. PKK'nın DEAŞ kadar, DEAŞ'ın FETÖ kadar, FETÖ'nün de bütün terör örgütleri kadar tehlikeli olduğunu biliyoruz”
 
“BÜTÜN TERÖR ÖRGÜTLERİNE BERABERCE KARŞI DURACAĞIZ”
 
15 Temmuz sürecinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) karşısında Diyarbakırlıların nasıl dimdik durduğunu anlatan Çalık, “İsimleri farklı ama soy isimleri vatan haini. İsmi PKK da DEAŞ da FETÖ de olsa hepsinin vatan haini ve cani olduğunu biliyoruz. Bütün terör örgütlerine beraberce karşı duracağız” dedi.
 
LATIRIMLAR SÜRECEK
 
Terör örgütleriyle mücadele ederken bölgede yatırımların da sürdüğüne işaret eten Çalık, “Yapmış olduğumuz yatırımlar bölgedeki Kürt ve Türk halkının, bütün kardeşlerimizin yaşam kalitesini yükseltmek içindir. PKK ile sonuna kadar mücadele edeceğiz. Terör örgütleriyle mücadele etmekten asla geri durmadık, durmayacağız. Kürt kardeşlerimize ve Türk kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.
 
“DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE, DAHA GÜÇLÜ BİR MİLLET İÇİN”
 
Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayan Çalık, şimdi yapılan çalışmanın Türkiye'de yeni bir hükümet sistemiyle vatandaşı buluşturmak olduğunu bildirdi. 16 Nisan'da gerçekleştirilecek halk oylamasının önemine değinen Çalık, “Teröre son vermek, bütün terör örgütleriyle mücadele etmek için, daha güçlü bir Türkiye, daha güçlü bir millet için 16 Nisan'da kararımız, 'evet' olacak. Çanakkale'de Kürt Türk beraber mücadele verdik. O gün nasıl beraber mücadele verdiysek, bu bu mücadeleyi Türkiye'nin yükselişi için de beraber vereceğiz. 16 Nisan'da 'evet' demek, Çanakkale'deki Kürt kardeşlerimize, bütün şehitlerimize, gazilerimize, ülkenin birliğine ve beraberliğine sahip çıkmak, Türkiye'nin büyümesi, Diyarbakır'ın yatırımla buluşması demektir” ifadelerini kullandı.
 
İPLİK FABRİKASINI ZİYARET ETTİ
 
Çalık, daha sonra Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet yürüten 330 kişinin istihdam edildiği iplik fabrikasını ziyaret etti. Yetkililerden üretime ilişkin bilgi alan Çalık, fabrikada çalışanlarla sohbet etti, birlikte yemek yedi.