1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ekonominin nabızı Diyarbakır'da atacak!
Ekonominin nabızı Diyarbakır'da atacak!

Ekonominin nabızı Diyarbakır'da atacak!

Güneydoğu'ya özgü “Yeni Teşvik” sisteminin detayları ile Eylül ayı ihracat rakamları bugün Diyarbakır'da “Patronlar” zirvesinde açıklanacak.

A+A-

Sosyo-ekonomik ve kültürel alandaki failiyetleriyle kendinden söz etmeye başlayan Diyarbakır bugün “Ekonominin Patronlarına” ev sahipliği yapacak. Eylül Ayı ihracat rakamları açıklanacak, Yeni Teşvik sistemi de, İstanbul'dan gelecek 150'e yakın yerli-yabancı iş adamıyla, bir kez daha detaylarıyla tartışılacak.
 
ÇAĞLAYAN VE EKER
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker bugün sabah Diyarbakır'a geliyor. İstanbul ve Ankara'dan yerli-yabancı 150 İş adamıyla gelecek olan Bakanlar ilk olarak, Türkiye İhracatçılar Meclisinin Elylül ayı verilerinin açıklanması toplantısına katılacak.
 
EYLÜL AYI İHRACAT
 
Türkiye İhracatçılar Meclisi aylık ihracat rakamlarını farklı Anadolu şehirlerinde açıklamaya devam ediyor. TİM Eylül ayı ihracat verilerini ise 1 Ekim de Diyarbakır'da açıklayacak. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ihracat rakamlarını açıklamasının ardından, Bakan Eker ve Çağlayan, işadamlarıyla bir araya gelecek.
 
YENİ TEŞVİK SİSTEMİ
 
Bakan ve 150 iş adamının yanısıra, Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki iş adamlarının da yer alacağı 'Yeni Teşvik” sistemini değerlendirme toplantısı yapılacak. Toplantıda, teşvik sisteminin cazip yönleri ele alınacağı gibi, sektörel işbirliği görüşmelerinde de bulunulacak.