1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitimci Gökhan Pamukçu'dan zeka oyunlarıyla motivasyon
Eğitimci Gökhan Pamukçu'dan zeka oyunlarıyla motivasyon

Eğitimci Gökhan Pamukçu'dan zeka oyunlarıyla motivasyon

DİYARBAKIR- Sabancı Vakfı, Sabancı Üniversitesi ve Eğitim Reformu Girişimi( ERG) tarafından düzenlenen ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla TED Diyarbakır Koleji'nin ev sahipliği yaptığı Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı açılış sunumu 21 atölye çalışması ve kapanış sunumu ile Diyarbakır'da gerçekleşti.

A+A-

Yerelde altı iyi örneğin yer aldığı çalıştay kapsamında Eğitimci Yazar Gökhan Pamukçu'nun iyi örnekler arasında gösterilen Zihin Jimnastiği ve Oyun Evi sınıf uygulaması güne damga vurdu.

Yazdığı kitapları ve dinletileriyle tanınan asıl mesleği eğitimci olan  Gökhan Pamukçu'nun etkin sunumu çalıştaya katılan öğretmenlerin takdirini topladı.

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde bir köy okulunu ev ortamına çevirerek öğrencileri ev ortamında ve akıl zeka oyunları ile eğlenerek derslere motive ettiğini belirten Pamukçu, sürekli devamsızlığı böyle aştığını, öğrencilerin bu yolla okulu sahiplendiğini ve davranışsal problemlerin ortadan kalktığını dile getirdi. Bir köy okulunda imkansızlıklara rağmen kendi imkanlarıyla bu başarıyı elde eden öğretmenimizi kutlar eğitimde iyi örneklerin artmasını dileriz. 

 

2019-01-06_220607.jpg2019-01-06_220554.jpg