1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO Yeni Başkanı Mehmet Kaya: 'Kazanan Diyarbakır'dır'
DTSO Yeni Başkanı Mehmet Kaya: 'Kazanan Diyarbakır'dır'

DTSO Yeni Başkanı Mehmet Kaya: 'Kazanan Diyarbakır'dır'

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi (DTSO) seçimlerinde büyük bir zafer kazanan Yeşil Liste Grubunu temsil eden İşadamı Mehmet Kaya sıcağı sıcağına ilk açıklamasını sonuçların açıklanmasının hemen ardından yaptı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve yönetim kurulu seçimleri bugün Sur ilçesi Ali Ağaoğlu Kampüsü'nde yapıldı. Dört farklı iş grubundan 16 sandığın kurulduğu seçimlerde tüm sandıklarda önde çıkan Yeşil Liste Grubu adayları seçimi büyük farkla kazandı.

"DTSO'DA İLK KEZ KADIN YÜZLERİ"

DTSO'nun eski başkanı İşadamı Mehmet Kaya bugünkü seçimlerin ardından bir kez daha başkanlığa seçilmiş oldu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk değerlendirmesini yapan Kaya, seçime katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Birlikte Diyarbakır" sloganı altında birleşerek bir yapı oluşturduklarını belirterek, listede olan olmayan herkesin çok çalıştığını söyledi. 

Listede yer alan kadın iş insanları içinde çok çalıştıklarını ifade eden Kaya,  Diyarbakır'da ilk kez Ticaret ve Sanayi Odasında Kadın yüzleri görecekleri için çok mutlu olduğunu, bu durum için her kesimden övgü ve destek aldıklarını, bu durumun kendileri için çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. 

"BU SONUCU BEKLİYORDUK"

16 Grubun tamamında seçimi önde tamamladıklarını belirten Kaya, bu durumun bekledikleri bir sonuç olduğunun altını çizerek "Çünkü biz aslında bir galibiyet yada mağlubiyet gibi bir durum yaratılması taraftarı olmadık. bunun sonucu olarak seçimden önce tek liste çalışması yapmak istediklerini bunu anlatmak için çalıştıklarını söyledi.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü: " Başta DİSAD, Dogünsifed ve bir çok sivil toplum kuruluşunun kendilerine destek olduğunu  seçim öncesinde bunu anlatmatmaya çalıştıklarını, böyle bir yapının tek liste yapması konusunu üyelere anlattık, maalesef bizim dışımızda gelişen nedenler buna engel oldu. ancak biz yine de bugün ortaya çıkan 16 gruptada kazanmayı biz bir galibiyet olarak asla görmüyoruz.

"EKİMDE YAPMAK İSTEDİĞİMİZİ SEÇMEN ŞİMDİ YAPTI"

Buradan bize Diyarbakır'ın verdiği mesaj şuydu tek liste olarak, yani bizim Ekim ayında yapmak istediğimizi sandık sonuçları bir şekilde işaret etti, seçmenler bunu başarmış oldu. Bu şu sonucu verdi, demek ki seçim öncesi verdiğimiz mesajlar doğru yere ulaşmış bu da bizim haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya koymuş oldu, yani Diyarbakır'ın beklediği tek listeyi biz sağlamış olduk" dedi.

"KAZANAN DİYARBAKIR OLMUŞTUR"

Kaya, "Listelerimizde nitelik konusunda asla ödün vermedik, en iyi kadroları oluşturmaya çalıştık. Bana göre burada kazanan Diyarbakır olmuştur. En kısa sürede diğer arkadaşları ziyaret etmeyi planlıyorum. O arkadaşlarımızı da küstürmeden kentimize katkı sunmaları bizim için önemlidir. Omuzuma çok önemli bir yük bindi, seçim öncesi ne sözler verdiysek hepsini yerine getireceğiz, Burada kazanan Diyarbakır olmuştur" dedi.