1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dr.Tanrıseven: 'Dostluk kazandı'
Dr.Tanrıseven: 'Dostluk kazandı'

Dr.Tanrıseven: 'Dostluk kazandı'

DİYARBAKIR - Diyarbakırlı taraftarların gönlünde taht kuran Tire Kaymakamı Dr.Hasan Tanrıseven, Diyarbekirspor'u kutladı ve 'Umut ediyorum, finalde de kazanan Diyarbekirspor olur' dedi.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG

Diyarbakır'da görev yaptığı dönemde Diyarbakırspor'a yaptığı katkılar, halkın ve taraftarların devamlı içinde olan vatandaşa sürekli kapılarını açık tutan farklı bir portre ile vatandaşların zihinlerinde, gönüllerde taht kuran Dr.Hasan Tanrıseven'den kutlama mesajı.

Tire Kaymakamı Dr.Tanrıseven, Diyarbekirspor'un geçtiğimiz hafta ilk karşılaşmasında, taraftarları daha ilçe merkezine adım atmalarından itibaren, verdiği talimatlarla ayaklarını yerden kesercesine bir dostluk ve gönül köprüsü kurulmasını sağlamıştı.

"GÖNÜLDEN KUTLUYORUM"

Tire'de ki karşılaşmanın rövanşı bugün Diyarbakır'da oynandı, Diyarbekirspor rakibini 4-0 ile geçerken, Tire Kaymakamı Dr.Hasan Tanrıseven, Taraftarları ve Diyarbekirspor'u kutladığını belirterek şunları söyledi: "Gerek Tire'de ki ilk karşılaşma öncesi ve sonrası ve bugün Diyarbakır'da oynanan karşılaşma öncesinde üstünde durduğumuz tek konu, futbolun temel gayesi dostluk, kardeşlik ve centilmenliğin kazanmasıydı. Bugünkü karşılaşma için Skordan çok dostluğun kazanması dileklerimizi göndermiştik. Bugün Diyarbekirspor kazandı ve tur atladı. Maç öncesi bu karşılaşmayı kim kazanırsa kazansın,  finali geçen taraf yani şampiyon olsun dileklerimizi iletmiştik. Sonuçta skorlar unutulur gider, dostluklar hep hatırlanır. Bugün bunun başarıldığını görüyoruz, maçın oynandığı Diyarbakır'a yakışan stada ve taraftarlara hayran olduk, gurur duydum. Diyarbakırlı taraftarlar futbolu ve başarıyı ne çok özlediklerini gösterdiler. Diyarbakır bir futbol kenti, orada görev yaptığım dönemlerden biliyorum. İnşallah o günlerde gelir, süper liglerde olmasını yürekten isterim. Bu güzel dileklerle Diyarbakırlı hemşerilerimizi ve taraftarlarımızı bir kez daha kutluyor sevgi ve selamlarımızı iletiyorum"

 

TİRE İNŞALLAH ÖNÜMÜZDE Kİ YIL

Görev yaptığı her yerde halkın ve özellikle sporseverlerin yoğun sevgisini ardında bırakan bir bürokrat olan Dr.Hasan Tanrıseven'i Diyarbakırlı sporseverler Rahmetli Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'a  çok benzettikkerini belirterek "Diyarbakır'ın ikinci Gaffar Babası olarak"  kabul ediyorlar. Tire'den önce Alanya'da görev yapan Tanrıseven'in döneminde Alanyaspor tarihinde ilk kez Süper Lige kadar yükselmişti. Şimdi İzmir'in şirin ilçesi Tire'de görev yapan Tanrıseven aynı başarıyı Tire 1922spor içinde çok istediğini belirterek, "Tire'de hizmete giren muhteşem stadımızda, inşallah önümüzdeki sezon çok daha farklı olacak. Tireli sporseverlerin beklediği şampiyonluğu Allahın izniyle ilçemize getireceğiz" dedi.