1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dr.Tanrıseven Diyarbakır'ı Tire'de bağrına bastı
Dr.Tanrıseven Diyarbakır'ı Tire'de bağrına bastı

Dr.Tanrıseven Diyarbakır'ı Tire'de bağrına bastı

DİYARBAKIR - Diyarbakırspor'un eski Başkanlarından Dr.Hasan Tanrıseven eski takımını sevgiyle kucakladı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Diyarbakır'da görev yaptığı dönemde, bir dönem Diyarbakırspor'da Yöneticilik ve Başkanlık yapan Diyarbakır Eski Vali yardımcısı Dr.Hasan Tanrıseven, bugün oynanan Tirespor karşılaşması öncesi iki takım için centilmenlik açıklaması yaptı, Diyarbakır ve çevre illerden gelen Diyarbekirspor taraftarlarını sevgiyle karşıladı. Tanrıseven yaptığı açıklamada, "Bende o yörenin bir çocuğum, şimdi burada görevdeyim. Ülkemizin her yeri bizim için kutsaldır. Amacımız sporun sevgi ve kardeşliği, bölgeleri daha çok yakınlaştırmasıdır. Diyarbakır'da daha önce gururla görev yaptım, orada çok güzel günler geçirmiştim. O yörenin sıcak ve sevgi dolu insanlarını hemşerilerimi şimdi burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyum. Tire'de sahada hakeden kazansın, ama saha dışında her iki tarafın birden kazanması tek arzumuz." dedi.

Aynı zamanda Tire Kaymakamı olarak görev yapan Dr.Tanrıseven maç öncesi Tire taraftarlarına bu takımın kendisinin takımı olduğunu ve sahada hakkedenin kazanmasını, kesinlikle olumsuz hiç bir tezahürat yapılamasını istedi.

Görevi gereği gittiği bütün kentlerde çok sevilen halkın içinde olmaya, sorunları direk kaynağından dinlemeye önem veren  bir yapıyla halkın sevgisi kazanan Dr.Hasan Tanrıseven'in ilginç  bir tesadüfe de sahip. Şimdiye kadar Kaymakamlığını yaptığı kentlerde Alanyaspor Süper lige çıkmıştı. Alanya'da da taraftar ve halkın sevgisi kazanan Tanrıseven şimdi Tire Kaymakamlığı görevinde.

Diyarbekirspor Taraftarları Azrailler Grubu Başkanı Orhan Tuma ve Başkan Yardımcısı Fırat Güneş'te yaptıkları açıklamada, eski Başkanları Dr. Hasan Tanrıseven'e gerek maç öncesi, gerek maç sonrası için teşekkür ederek, "Bizleri bağrına basan eski valimiz ve Onursal Başkanımız Sayın Dr.Hasan Tanrıseven'e şükranlarımızı iletiyoruz. Sahada onlar kazandı, bir o kadar da gönüllerimizi kazandılar. Tebrik ediyoruz, bizlerde aynı şekilde onları Diyarbakır'a bekliyoruz. Sevgiler tüm Tire halkına ve Mülki idaresine.." dediler.

1-146.jpg2-142.jpg3-128.jpg4-091.jpg

6-038.jpg7-033.jpg