1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Diyarbekirspor, bu taraftarı bulmalıdır'
'Diyarbekirspor, bu taraftarı bulmalıdır'

'Diyarbekirspor, bu taraftarı bulmalıdır'

DİYARBAKIR – 1968 Yılında kurulan Yeşil – Kırmızılı takımın,şimdide 3.ligde olan  Diyarbekirspor’un eski günlerine dönmesi isteniyor.

A+A-

Diyarbakırspor taraftarları, takımlarının hayranı. Takımlarının başarılı olmasını,bu sezon Play –Off’tan bir üst lige çıkması,büyük bir gayret göstermesini istiyorlar.

Diyarbekirspor,bu taraftarını bulmalıdır ve yeniden kazanmalıdır diyen 60 yaşındaki Mehmet Tilkin, eski günlerimizi arar olduk diyerek, “ eskiden maça girmek için kuyruklar oluşturur, bazen maça bile giremiyorduk. Stad dışında kalıyorduk kalabalık taraftar kitlesinden. Maç biletleri karaborsadan bile satıyordu.

Büyük takımlar kentimize geliyordu, otelcinin, taksicinin,lokontacının kırathanecilerin yüzleri gülüyordu, para kazanıyorlardı. Herkesin kentteki iş yerleri maça gelenlerce  doluyordu. Başarılı ve tuttuğunu koparan bir takımımızda vardı. Herkes birlik beraberlik içerisinde büyük destek veriyordu. Ama maalesef şimdi bu saydıklarımızın hiç birisi yok ve oluşmuyor. Diyarbekirspor’un maçlarına çok az sayıda taraftar gelmekle birlikte süper destekte verilmiyor. Eski ruh, eski taraftar kitlesi tekrar bulunmalı ve sahip olmalı. Aksi taktirde 500 kişiyle bin kişilik taarftarla bu iş yürümez. Diyarbakır’lılar olarak hepimizin sesi tek “DİYARBEKİRSPOR’A 3.LİG YAKIŞMIYOR” dedi.