1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan 3 bomba transfer
Diyarbakırspor'dan 3 bomba transfer

Diyarbakırspor'dan 3 bomba transfer

DİYARBAKIR- Diyarbakırspor ara transfer dönemine bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Kente getirilen 2 yabancı oyuncu ve eski oyuncusu Özgür ile el sıkışıldı.

A+A-

Diyarbakır 1.Amatör Kümede şampiyonluk mücadelesi veren Yeşil-Kırmızılı arma Efsane Diyarbakırspor transfer sezon açılışına 2 hafta kala, Galatasaray Spor Kulübü için Türkiye'ye gelen ancak yeni sezon için düşünülmeyen Senegalli futbolcular Badiane Moustapha Theodore Liman (Lima) ve Ciss Ibrahima (İbrahim)'i kente getirdi. 

2 haftalık deneme süreci boyunca takım ile çalışmalara katılacak olan genç futbolcular, teknik heyetin raporu doğrultusunda sözleşme imzalanarak kadroya dahil edilecekler. 

GSYD DESTEĞİ 

Kulüp yönetimi, Güney doğu spor yazarları derneğinin girişimleri ile transferi düşünülen yeni futbolcuların konaklama ve yemek ihtiyaçlarını karşılayan TES-İŞ Şube Müdürü Şükrü Kaçmaz ve DSİ camiasına ayrıca 75.cadde Mado işletme sahibi Hasan Buluttekin'e teşekkür etti.

senegallifutbolcular.jpg

Kulüp Basın Sözcüsü Ali Yılmaz'da yaptığı açıklamada, Hedefleri şampiyonluk olan bir kadro kurmak istediklerini belirterek, ara tranfer döneminde teknik heyetin belirlediği eksik yerler için belirledikleri isimlerle görüştüklerini bu kapsamda kente getirdikleri forvet Badiane Moustapha Theodore Liman (Lima) ve stoper Ciss Ibrahima (İbrahim) ile el sıkışıldı. Ayrıca  santrofor mevkisi için eski oyuncusu Özgür Çemoğlu ile prensipte anlaştıklarını ifade ederek şunları söyledi: "Efsane kaldığı yerden devam ediyor, amacımız bu yıl şampiyon olup bir üst lige çıkmaktır. Bu amaçla yönetimimiz hiç bir menfaat beklemeden kulübümüz için ne gerekiyorsa yapmaktadır. Ayrıca Diyarbakırspor Kulübüne destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Diyarbakırspor her zaman bir markadır, bu kulüpte forma giymek bir onurdur, gururdur" dedi.