1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da kayyum için soruşturma
Diyarbakırspor'da kayyum için soruşturma

Diyarbakırspor'da kayyum için soruşturma

Spor Toto 3. Lig 3 Grup kulüplerinden Diyarbakırspor'da kayyum ataması için devam eden soruşturma tamamlandı.

A+A-

Kulüp Avukatı Veysi Alphan'ın önermiş olduğu Süleyman Gökalp'le ilgili Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturma tamamlanarak, konu 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne ulaştı. Diyarbakırspor mali işlerden sorumlu eski yöneticisi Süleyman Gökalp ve DİPFUD Başkanı Ramazan Kahraman'ın kayyum için yapmış olduğu başvuruyla ilgili son kararı 1. Sulh Hukuk Mahkemesi verecek.

1. Sulh Hukuk Mahkemesi, Süleyman Gökalp ile Ramazan Kahramaner'den birini Diyarbakırspor için görevlendirecek. Dün yapılması beklenen kayyum ataması, Diyarbakır Profesyonel Futbolcular Derneği (DİPFUD) Başkanı Ramazan Kahramaner'le ilgili soruşturmanın devam etmesi nedeniyle ertelenmişti.

Kulübün Avukatı Veysi Alphan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne kayyum ataması için talepte bulunduk. Diyarbakır'ın bu süreçte fazla mağdur olmaması ve kayyum atamasının hızlandırılması için Süleyman Gökalp'in ismini verdik. Resmi başvurularımızı yaptığımız gün, Ramazan Kahramaner de kayyum ataması için başvuruda bulundu. 1. Sulh Hukuk Mahkemesi de iki başvuruyla ilgili yasal olan soruşturmayı başlattı. Süleyman Gökalp'ın soruşturması tamamlandı. Ramazan Kahramaner'in soruşturması halen devam ediyor.

Eğer Ramazan Kahramaner'in soruşturması tamamlanmış olsaydı büyük ihtimalle 1. Sulh Hukuk Mahkemesi kayyum atamasını yapacaktı. Ancak Ramazan Kahramaner'in soruşturmasının devam etmesi nedeniyle kayyum ataması ertelenmiş oldu. Artık soruşturmanın bitmesini bekleyeceğiz. İnşallah kısa zaman da bu iş çözülür ve kayyum ataması da gerçekleşir" dedi.