1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor ateşle oynuyor umursayan yok!
Diyarbakırspor ateşle oynuyor umursayan yok!

Diyarbakırspor ateşle oynuyor umursayan yok!

Spor Toto 3'üncü Lig 3'üncü Grup'ta oynadığı 4 maçı da kaybederek ligin dibine demirleyen Diyarbakırspor'da yönetim ve teknik direktörden sonra futbolcuların da kulübü terketmeleri nedeniyle yarın oynanması gereken Darıca Gençleribirliği maçı tehliye gird

A+A-

Son 3 yıldır arka arkaya küme düşen Diyarbakırspor'da kötü gidişat, futbolcuların kulübü terketmesine kadar vardı. Daha önce yapılan 4 kongrede yönetime kimsenin talip olmamasının ardından teknik direktör Enver Aylak'da görevinden ayrıldı. Son olarak yeşil kırmızılı futbolcular da alacaklarını öne sürerek bahane ederek ayrılmaları sonrası işler iyice karıştı.

TFF Futbol Müsabaka talimatnamesine göre maçlara çıkmayan kulüplere 3 puan silme,  ve liglerden ihraç cezası veriliyor. Bu maddeye rağmen kentte hiç bir sorumlu ya da maka sorunlara eğilmiyor. Valiliğin yaptığı toplantıdan da netice alınaması üzerine kulüp kaderine terkedildi.

Diyarbakırspor'un Muhasebe Müdürü İsmet Marsil, kulübün son durumu hakkında şunları söyledi:

"Kocaeli Diyarbakırlılar Derneği, bize otel ayırtmış, bütün masrafları karşılayacaklarını bildirdiler ama dinleyen olmadı. Futbolcular kulübü terketti. Pazar günü deplasmanda oynayacağımız Darıca Gençlerbirliği maçı için uçak bileti de alamadık. Bilet olsa bile futbolcu yok. Futbolcular, olmaması gereken bir davranışta bulundular."

Takım kaptanı Ali Yıldırım, yaklaşık 6 haftadan beri oyalandıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-Çaykur Rizespor maçını izlemek için gittiğimiz Seyrantepe'den cebimizde yol parası olmadığı için yaya döndük. Karşımızda muhatap görmediğimiz sürece kulübe gitmeyeceğiz ve Darıca Gençlerbirliği maçına da gitmeyeceğiz. Bu sadece benim kararım değil, bütün futbolcular olarak böyle bir karar aldık."

DİYARİNSESİ.ORG / ÖZEL HABER