1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor adım adım hedefe doğru
Diyarbakırspor adım adım hedefe doğru

Diyarbakırspor adım adım hedefe doğru

DİYARBAKIR- Diyarbakır Amatör Kümede ilk yarı bugün oynanan maçlarla tamamlandı.

A+A-

Diyarbakır 1.Amatör Kümede mücadele eden Diyarbakırspor, ilk devrede oynadığı 9 karşılaşmadan 7 galibiyet 1 beraberlik ve 1 mağlubiyetle ligi 22 puanla 2.sırada tamamladı.

İLK YARI BİTTİ

Diyarbakırspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Yılmaz Börükoçin ligdeki statüye dikkat çekerek yaptığı açıklamada hedeflerine adım adım gittiklerini belirterek şunları söyledi: "Diyarbakır 1. Amatör Lig B Grubunda mücadele eden yönetimimizde ki Diyarbakırspor normal lig sezonunun ilk yarısını 22 puanla ikinci sırada tamamladı. Sezon sonunda grubu ilk 3 sıra içerisinde tamamlayacak 3 takım, diğer gruptan gelecek 3 takımla birlikte 6 takımlı tek devreli lig usulü Play Off oynayacak ve Play Off’u ilk 2 sıra içerisinde bitirecek 2 takım şampiyon olarak Diyarbakır Süper Amatör Ligine yükselen takımlar olacaktır." dedi.

2 YABANCI TRANSFER TAMAM

Kulüp Basın Sözcüsü Ali Yılmaz'da ilk yarıyı değerlendirerek, devre arasında yapılacak olan transferler hakkında bilgiler verdi: Yılmaz yaptığı açıklamada: "İlk yarının son maçında Şeyhşamil sporu 5 -1 yenerek ligi 2.sırada bitırdik. Ligin en golcu takımıyız ara transferde Senegalli Lima ve İbrahim'in transfer işlemleri bitti. Senegal Federasyonundan lisanlarını getirmek için işlemlere başlyacagız .

Hedefimiz play of maçlarına güçlü bir şekilde girip bir üst lige çıkmak. Diyarbakırspor'un bunu yapacak gücü var yönetimdeki arkadaşlarla menfaatsiz ve özveri ile elimizden geleni yapıyoruz.

Maalesef üzülerek söylüyorum, Diyarbakırspor bir enkazdı, yani açıkçası bunu laf olsun diye söylemiyorum ve biz yönetim olarak büyük bir enkaz devraldık. Ateşten bir gömlek giydik işimizin çok zor olduğunu çok iyi biliyoruz, aldığımız sorumluluğun farkındayız, bizden beklentileri çok iyi biliyoruz.  Takımımızda bir aile ortamı var futbolcularımız gönüllü olarak ellerinden geleni yapıyorlar. 2 haftalık devre  arasında eksiklerimizi giderip Diyarbakırsporu hedeflediği yere çıkarmak için var gücümüzle çalışacagız. Bu takıma bitmiş gözü ile bakanlara da mesajım bu takım hepimizin ismi bir şehri temsil ediyor herkes elini taşın altına koysun kapımız herkese açık Diyarbakırspor bulunduğu yeri hak etmiyor bizi maçlarımızda yalnız bırakmayan destek çıkan herkese teşekkür ederiz Her yıl hedefimiz şampiyonluk inşallah Diyarbakırsporu özlenen duruma getireceğiz. Zamanla herşey çok güzel olacak diyoruz. Diyarbakırspor hakettiği yere mutlaka gelecektir. Önümüzde dağ gibi duran sorunlar var, bunların çözümü için amansız bir mücadele içindeyiz, Yönetim olarak bu sorunları çözmek için büyük uğraş veriyoruz. " dedi.