1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar tepki gösterdi
Diyarbakırlılar tepki gösterdi

Diyarbakırlılar tepki gösterdi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da düzenlenen “Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu” nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılmasına sürücüler tepki gösterdi.

A+A-

İlki Mardin'de, 2'ncisi Batman'da gerçekleşen "Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu’nun son ayağı Diyarbakır'da gerçekleşirken, tur dolayısıyla kapatılan yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.

Diyarbakır merkez ilçelerinin farklı noktalarında bazı yolların kapatılması nedeniyle binlerce araç trafikte sıkıştı. Araç sürücüleri yaşananlara tepki göstererek, etkinlik öncesi kapatılacak yollarının duyurusunun yapılması gerektiğini dile getirdiler.

Yaklaşık 3 saattir yolda olduğunu söyleyen araç sürücüsü Ahmet Kaya, “Hastaları olan ne yapacak, tam 2 saati 40 dakika oldu. Habire başka yöne yönlendiriyorlar. Demek ki hastası olan insan burada ölecek.” dedi.

Belediyenin önceden anons etmemeleri nedeniyle trafiğin kitlendiğini dile getiren sürücü Mevlut Çelik, “Bir saat 40 dakikadır yoldayız. Tamam, bu yarış olabilir, belediye başkanlığının bunu anons etmesi lazımdır. Tüm şoförleri uyarıp saat 4'e kadar sokağa çıkmayın, diyecekti. Şu anda hasta olsa ne ambulans gelebilir, ne de başka bir şey, ölüp gidecek. Ben suçu kimde buluyorum, anons etmeyenlerde buluyorum. Bütün mahalle muhtarları, belediye başkanları saat 4'e kadar trafiğe çıkmayın, diye anons edecekti. Bu rezilliktir. Arabada çocuklar var, hasta var. Başka bir şey diyemiyoruz. Kimseyi suçlayamayız, tek suçladığımız, tek isyan ettiğimiz, anons etmemeleridir.” şeklinde tepki gösterdi.