1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'ın yeni stadı meraya döndü!
Diyarbakır'ın yeni stadı meraya döndü!

Diyarbakır'ın yeni stadı meraya döndü!

DİYARBAKIR - Diyarbakır'a yaptırılan ve açılışı henüz 4 ay önce yapılan Yeni Diyarbakır Stadının hali içler acısı...

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG

YAPIMI 3 YIL SÜRMÜŞTÜ

5 Mayıs 2018 tarihinde Diyarbakır'da oynanan Türkiye Kupası Finalinde Fenerbahçe ile TS Akhisarspor karşılaşmasıyla kapılarını ilk kez açan Diyarbakır'ın 33 Bin kişilik modern stadı, bu karşılaşma sonrasında ilgisizlikten dolayı resmen meraya döndü.

basliksiz-1.png

İÇİNİZ SIZLAMADIMI?

Açıldığı günlerde stad zemini ve harika ambiansıyla Türkiye gündeminde adından oldukça söz ettiren yeni Stadyum, bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı Diyarbakır'ı temsil eden ekiplere de kapılarını açamadı. Diyarbekirspor ve Amed sportif  takımları yeni sezonda çok istemelerine rağmen maçlarını  Seyrantepe'de bulunan küçük sahada yapmak zorunda kaldılar.

Diyarbakır'ın yeni stadyumunda oynanan Türkiye Kupası finali sonrası kaderine terk edilmiş görünümde önce sponsor firmalar terk ederken, sonrasında ise çevre için o günlerde yapılan bakım onarım ve düzenlemelerde çevreye yayılan büyükbaş hayvanların isitilası sonrası sahipsizliği basına yansımıştı. Şimdi ise bakımsızlıktan ve aşırı sıcağa alınmayan önlemler neticesinde saha zemini neredeyse tam bir mera haline döndü.

55-008.jpg

Durumu sosyal medyada gündeme taşıyanların tepki gösterdiği Diyarbakır Stadının son hali ise görenlerin içini sızlattı.  Konuya tepkisini göstereren vatandaşlar 'Sahipsiz Kent" sözünü bir kez daha göstermiş oldu.

44-017.jpg