1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da silahlı kavga
Diyarbakır'da silahlı kavga

Diyarbakır'da silahlı kavga

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde aralarında daha önce kan davası olup barıştıkları belirtilen 2 aile fertleri arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Çınar ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta ola Kutluk (Qitîn) Mahallesi'nde daha önce kan davalı olup barıştıkları öğrenilen, iki aile fertleri arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybederken, bir kişide yaralandı.

Aram ve Cemiloğlu aile fertlerinin karıştığı silahlı kavgada Murat Aram (27) hayatını kaybederken, Edip Cemiloğlu da yaralandı. Hayatın kaybeden Murat Aram Bismil Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, yaralı Edip Cemiloğlu Diyarbakır’a sevk edildi.

Jandarma tarafından köyde güvenlik önlemi alınırken, olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Hatırlanacağı üzere 7 Ekim 2014 tarihinde Aram ve Cemiloğlu aile fertleri arasında Kutluk  Mahallesi'nde çıkan silahlı kavgada Azat Cemiloğlu (17) hayatını kaybetmiş, kanaat önderlerinin araya girmesi ile husumetli aileler 4 Mayıs 2015 günü Bismil ilçesinde bir düğün salonunda Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı, dönemin Bismil Kaymakamı Vehbi Bakır, Çınar Belediye Başkanı Ahmet Cengiz’in de iştirakiyle barışmışlardı.