1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da onlarca hasta ölümle burun buruna geldi!
Diyarbakır'da onlarca hasta ölümle burun buruna geldi!

Diyarbakır'da onlarca hasta ölümle burun buruna geldi!

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde elektriklerin kesilmesiyle jeneratörlerin devreye girmemesi üzerine yoğum bakım ünitelerinde bulunan onlarca hasta zor anlar yaşadı. Hasta yakınları olaya tepki gösterirken, hastane yönetimi elektriklerin kesil

A+A-

Diyarbakır'da yağan yağmurla birlikte elektrikler kesildi. 1050 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kesinlen elektrikler sonrası jeneratörler devreye girmedi. Yoğum bakım ünitelerinde yatan hastalar büyük sıkıntı yaşadı. Yaklaşık yarım saat kadar gelmeyen elektrikler nedeniyle onlarca hastanın ölümle burun buruna geldiği öğrenildi. Hasta yakınları duruma tepki gösterirken, Başhekim Prof. Dr. Yusuf Yağmur ise jeneratördeki arızanın kısa sürede giderildiğini ve herhangi bir hastanın sıkıntı yaşamadığını söyledi.

Hasta yakınları, elektriklerin kesilmesiyle birlikte acil servis dahil hastanedeki tüm işlemlerin bir anda durduğunu, radyoloji bölümünde emar, tomoğrafi ve benzeri filmleri çeken hastaların zor anlar yaşadıklarını söylediler.