1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da kurslara spor malzemesi yardımı
Diyarbakır'da kurslara spor malzemesi yardımı

Diyarbakır'da kurslara spor malzemesi yardımı

DİYARBAKIR- İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Silvan Belediyesi, ilçe gençlik merkezine sportif malzeme yardımında bulundu.

A+A-

İçişleri Bakanlığınca KHK kapsamında görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Silvan Belediyesi ilçe gençlik merkezi bünyesine ve Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nde (ÇATOM) faaliyet gösteren kurslara malzeme desteği yardımında bulundu.

İlçe gençlik merkezine 5 adet satranç takımı, 8 adet basketbol topu, 5 adet voleybol topu, 5 adet futbol topu, 1 adet masa tenisi, 3 takım masa tenisi raketi, 100 adet masa tenisi topu, ÇATOM, 1 profesyonel satranç takımı, 5 adet normal satranç takımı hediye olarak verildi. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Adem Çelik, “Sporla uğraşan, gençlerimize, çocuklarımız bilsin ki imkanlarımız dahilinde her türlü spor faaliyetlerin yanındayız. İnşallah Silvan’ın önümüzdeki süreç içerisinde Spor Bakanlığı olsun belediyemizin imkanları olsun sadece malzeme bağlamında değil altyapı yatırımında da güzel spor alanlarına kavuşacağız. Burada eminim ki başarılı ve çeşitli branşlarda ilçemizi gururla temsil edecek sporcularımız çıkacaktır. Bundan sonra bu faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi. 

(YB-AKK-Y)

21.03.2017 16:02:15 TSI
NNNN