1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da korkutan deprem..
Diyarbakır'da korkutan deprem..

Diyarbakır'da korkutan deprem..

DİYARBAKIR - Merkez üssü Kuzey Irak Süleymaniye olan 7.2 şiddetinde büyük bir deprem meydana geldi. Diyarbakır'da insanlar sokaklara döküldü.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da deprem. ayrıntılar geliyor.. 

ABD Ulusal Deprem Enstitüsü verilerine göre Süleymaniye kentinin Güneyinde 7.2 şiddetinde büyük bir deprem yaşandı.

BOĞAZİÇİ IRAK YERİNE İRAN YAZDI

ABD Ulusal Deprem Enstitüsü verilerinin Irak Süleymaniye olarak açıkladığı depremi, Boğaziçi Kandilli Rasathanesi ise İran olarak açıkladı.

Henüz ölü ve yaralılarla ilgili bilgi yok.

Boğaziçi Kandilli rasathanesine verilerine göre Merkez üssü İran, 7.0 şiddetinde, ABD Ulusal Deprem Enstitüsü'nün ise merkez üssünün Kuzey Irak'ın Güneydoğusu Süleymaniye olarak geçtikleri haberlerde ve 11.7 Km derinliği içine alan 7.2 şidetinde büyük bir deprem olduğu bilgisi az önce ekranlara düştü.

Deprem komşu kentlerde faylasıyla hissedildi.

Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Siirt, Şanlıurfa, Batman, Doğu ve Güneydoğu'daki bir çok kentte vatandaşlar panik yaşadılar. Bazı kentlerde vatandaşların sokağa çıktıkları ve panik yaşadıkları öğrenildi.

Son gelen bilgilere göre Merkez Üssü İran olan  7.2 büyüklüğünde büyük bir deprem olduğu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da hissedilen deprem ile ilgili ayrıntılar geliyor...

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nun (USGS) ise merkez üssü olarak Irak'ın Güneydoğusu yer alan Süleymaniye'de olduğu bilgisini geçti.  Depremin richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğünde olduğu açıklandı.

2017-11-12_221103.jpg

Diyarbakır kentinde vatandaşları panik halinde sokaklara döken depremin yaklaşık 1 dakika devam ettiği, kentte büyük bir korku yaşandığı öğrenildi.

Diyarbakır kentinde de hissedilen deprem ile ilgili ayrıntılar geldikçe bu sayfadan paylaşacağız.

GEÇMİŞ OLSUN..