1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da kaçakçılık operasyonları devam ediyor
Diyarbakır’da kaçakçılık operasyonları devam ediyor

Diyarbakır’da kaçakçılık operasyonları devam ediyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da düzenlenen iki ayrı operasyonda 88 bin 500 paket kaçak sigara ve 137 adet gümrük kaçağı telefon ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla kaçakçılık yapan şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik olarak Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 2 ayrı operasyon düzenlenmiştir.

Düzenlenen operasyonlarda piyasa değeri 619 bin 500 TL olan 88 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara, piyasa değeri 61 bin 650 TL olan 137 adet kaçak cep telefonu ele geçirilmiştir.

Yapılan operasyonlarla ilgili olarak 6 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapılmış, şahıslardan biri çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiş olup operasyonda ele geçirilen kaçak sigara ve taşımacılığında kullanıldığı tespit edilen araca ise el konulmuştur. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir” denildi.

(MP-ÖZ-Y)

24.03.2017 16:55:09 TSI
NNNN