1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da işaret dili eğitimi
Diyarbakır'da işaret dili eğitimi

Diyarbakır'da işaret dili eğitimi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, engelli vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurmak amacıyla açtığı işaret dili eğitimi, 30 kursiyerin katılımıyla başladı.

A+A-

3 ay sürecek eğitimi başarıyla tamamlayan vatandaşlara Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika verilecek. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlarla daha iyi ve sağlıklı iletişim kurmak amacıyla işaret dili eğitimi başlattı. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki Engelliler Şube Müdürlüğü’nde verilen eğitimden 30 kişi faydalanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından görevlendirilen işaret dili öğretmeni tarafından verilen eğitim, çarşamba ve perşembe günleri olmak üzere haftada 6 saat şeklinde devam edecek.

MEB onaylı sertifika verilecek

Toplam 120 saat sürecek işaret dili eğitiminde kursiyerlere, “parmak alfabesi, harflerin kullanımı, aile ve akrabalarla ilgili işaretler, kendini tanıtma, günler, aylar, yıllar, saat, zamanlar, hayvanlar, coğrafik terimler ile ilgili işaretler ve karşılıklı iletişim” konularında eğitim verilecek. 31 Mayıs’ta sona erecek olan işaret dili eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecek.

Ayrıca işaret dili eğitimine katılacak vatandaşların 3-6 yaş arası çocukları da ders saatlerinde Sümerpark Ortak Yaşam Alanı içerisinde yer alan oyun odalarından ücretsiz bir şekilde faydalanabilecek.

(İHA-MP-Y)

16.03.2017 12:16:03 TSI
NNNN