1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da iş yeri hırsızı yakalandı
Diyarbakır’da iş yeri hırsızı yakalandı

Diyarbakır’da iş yeri hırsızı yakalandı

Diyarbakır’da bir iş yerine girerek, kasada bulunan 8 adet cep telefonu ve bir adet dizüstü bilgisayarı çalan şahıs, polisin titiz çalışması sonucu yakalandı.

A+A-

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, kent genelinde vatandaşların mal varlığına karşı işlenen asayiş suçlarının soruşturulması ve aydınlatılması, iş yerinden hırsızlık olaylarının önlenmesi ve meydana gelen iş yerinden hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şahısların yakalanmasına yönelik çalışma yapıldı.

Bu çerçevede, 30 Ocak’ta gece saatlerinde Bağcılar Mahallesi Urfa Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren F.Y. isimli şahsa ait iş yerindeki çelik kasa içerisinden 8 adet cep telefonu ve 1 adet dizüstü çalınması olayı ile ilgili olarak şüpheli şahısların tespiti ve yakalanması için çalışma yapıldı.

Çalışmada, 31 Ocak’ta 13.00 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Şehitlik Mahallesi Fabrika Caddesi üzerinde davranışlarından şüphelenilerek durdurulan M.Ö. isimli şüpheli şahsın üzerinden iş yerinden çalınan 1 adet dizüstü ile 1 adet cep telefonu elde edildi. Şahsın ikametinde yapılan aramada ise çalınan diğer 7 adet cep telefonu ele geçirildi. 8 adet cep telefonu ile 1 adet dizüstü iş yeri sahibine teslim edilirken, M.Ö. isimli şüpheli şahıs sevk edildiği adli mercilere tutuklanarak cezaevine teslim edildi.