1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da çocuklar için bilgisayar atölyesi
Diyarbakır'da çocuklar için bilgisayar atölyesi

Diyarbakır'da çocuklar için bilgisayar atölyesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların bilgisayar donanımlarını daha iyi öğrenmesi ve güvenli internet kullanımını sağlamak için bilgisayar atölyesi oluşturdu. 10-14 yaş arası çocukların eğitim gördüğü atölyeden 400 çocuk faydalanıyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların bilgisayar ile güvenli internet kullanması amacıyla Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda bilgisayar atölyesi açtı. Atölyeden 400 çocuk faydalanıyor. Bilgisayar atölyesinde, hafta içi 5 gün 4,5,6,7 ve 8 sınıfta öğrenim gören 10-14 yaş arası çocuklara eğitim veriliyor. Çocukların eğitim durumu göz önünde bulundurularak sabah ve öğleden sonra çocuklara bilgisayar ve güvenli internet kullanımının öğretildiği atölye, haziran ayına kadar devam edecek.

Çocuklar sık kullanılan programları öğreniyor

Atölyede çocuklara, bilgisayarın donanımları, en doğru ve yararlı şekilde amacına uygun kullanma, araştırmaya sevk etme, bilgiye en kısa yolda nasıl ulaşılacağı ve arama motorlarının etkin kullanımı hakkında bilgiler öğretiliyor. Çocukların bilgisayar bağımlılığını azaltmak amacıyla 10’ar kişilik her gruba 1 saat eğitim verilirken, çocuklara, temel bilgisayar eğitiminin ardından photoshop, Microsoft Office programları konularında derslerde veriliyor.