1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da 300 bin hane ziyaret edilecek
Diyarbakır’da 300 bin hane ziyaret edilecek

Diyarbakır’da 300 bin hane ziyaret edilecek

DİYARBAKIR - Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, Aile Destek Programı (ASDEP) kapsamında görevli personeli ile birlikte Diyarbakır’daki 300 bin haneyi ziyaret edeceklerini söyledi.

A+A-

 

ASDEP Personeli ile hane ziyaretlerine çıkan ve Sur İlçesi Kadıkendi Mahallesi’ndeki haneleri ziyaret ederek bilgi alan Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, Aralık 2016 tarihinden itibaren ASDEP kapsamında hane ziyaretlerine başladıklarını hatırlattı. Hane ziyaretlerinde önceliğin dezavantajlı vatandaşlarımıza verildiğini, daha sonra ise tüm hanelere yönelik ziyaret başlattıklarını aktaran İl Müdürü Açar, Kadıkendi Mahallesi’ndeki vatandaşların sorunlarını dinleyerek, vatandaşımızın hangi kamu kurumunun hizmetine yönelik ihtiyaçları varsa tespit edip, ilgili kuruma bildireceklerini belirtti.

“OKUMA YAZMA KURSLARI İÇİN ÖN AYAK OLACAĞIZ”

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun kentte göreve başladıktan sonra başlattığı topyekûn seferberlikle, kız çocuklarının okullaşması ile eğitime devam etmeyenlerin eğitime devamlarının sağlanmasına yönelik Milli Eğitim Müdürlüğü ile yakın işbirliği içinde olduklarını ifade eden Açar, daha önce bir eğitim almamış kadınların da durumlarını tespit edip okuma- yazma kurslarının açılması için ön ayak olacakları bilgisini verdi.

Toplumsal olarak her ne sorun varsa onları tespit edip, ona yönelik kanunla kendilerine yüklenmiş sorumlulukları yerine getirme gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Açar: “Vatandaşlarımızın, Devletimizin tüm imkanlarından yararlanması ve yaşam kalitelerinin arttırılması için var gücümüzle bir gayretin içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

Haneleri bir bir ziyaret eden İl Müdürü Açar, mahalle muhtarından da vatandaşların durumları ve yapılabilecek çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulundu.