1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'a atanan eğitim neferleri göreve başladı
Diyarbakır'a atanan eğitim neferleri göreve başladı

Diyarbakır'a atanan eğitim neferleri göreve başladı

DİYARBAKIR-Diyarbakır'a atanan aday öğretmenlerin göreve başlaması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci’ toplantısı yapıldı.

A+A-

Toplantıya Vali  Hasan BasriGüzeloğlu’nun yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve aday öğretmenler yer aldı.

Program Saygı duruşu ve  İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yaptığı açış konuşmasının ardından, katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğuna vurgu yaparak,  Diyarbakır’a ataması yapılan ve  eğitim kadrolarına katılan öğretmenlere yönelik "Yeni başladığınız bu kutsal öğretmenlik mesleğinin sizlere hayırlı olmasını diliyorum. Diyarbakırda başlayan görevinizin tüm meslek hayatınız boyunca sağlık, huzur  ve başarı içerisinde geçmesini diliyorum" dedi.

Vali Güzeoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Diyarbakır'ın gelişme kalkınma hedeflerine ulaşma, insani yaşam göstergelerinden başlayarak bütün alanlarında ve tüm Türkiye'de eğitimin belirleyici olduğu gerçeğinden hareketle sizlerin katılımı ile bütün bu hedeflerde ve amaçlarda daha iyi ve daha güzele hızla yol alacağımızı ve sonuç alacağımıza da özellikle inandığımı belirtmek istiyorum. Sözlerimin başında sahip olduğumuz bütün değerleri; özgürlük, bağımsızlık, Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden kendisi Başkomutanlığın yanında Başöğretmen sıfatını kullanan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve eğitim camiamızın şehitlerini de rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum ruhları şad mekanları cennet olsun. 

 Bakınız  Diyarbakır'da yeni göreve başladınız. Şüphesiz geldiğiniz her kent çok değerli hem çok özel ve güzel. Ama  Diyarbakır’a baktığımız zaman bile bu anlattıklarımı önümüzdeki çalışma dönemlerinde çok açık bir şekilde göreceksiniz. Tam on bin yıllık insanlık tarihinin bütün gelişme döneminin şahidi olan bir ulu şehirimiz. Bilinen 33 medeniyet var. Diclenin bereketli ovasında ve hemen yanı başında insanlığın her dönemine imza atan değer katan bir şehir geçmişi var.  Ticaretten, tarıma, yönetimden, kültüre sanata her alanda izler var ve  bugün bütün bu birikimlerin şahidi olan bir şehir gerçeği var. Sadece insana değil taşa toprağa adeta sinmiş bir bilgelik erdem ve hikmet var.” dedi.