1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Travel EXPO Fuarı’na katılıyor
Diyarbakır Travel EXPO Fuarı’na katılıyor

Diyarbakır Travel EXPO Fuarı’na katılıyor

Büyükşehir Belediyesi, kentlerin turizm potansiyellerini ortaya çıkarmak için düzenlenen ve bu yıl Diyarbakır’ın kardeş şehir seçildiği Travel EXPO Ankara Fuarı’na katılacak. 23-26 Mart’ta Ankara’da açılacak fuarda, Diyarbakır’ın tanıtımı yapılacak.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Her yıl Ankara’da düzenlenen ve birçok kentin tanıtımının yapıldığı Travel EXPO Fuarı’na katılıyor. Turizm fuarı, 23-26 Mart’ta Ankara Ticaret Odası Congresium’da gerçekleşecek.

Kentin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli bir organizasyon olan Travel EXPO Ankara Fuarı’na, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Sur Kaymakamlığı, Sur Belediyesi, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Diyarbakır Bölgesel Yürütme Kurulu ve Diyarbakır Ticaret Borsası kurumları katılım sağlayarak. Fuarda açılacak Diyarbakır standını ziyaret eden seyahat tutkunlarına, Diyarbakır tarihini anlatan ve tanıtan broşürle, kitapçıklar, gezi rehberi, magnet ve CD’ler dağıtılacak.

Fuarda kardeş şehir Diyarbakır seçildi

Her yıl fuarda kardeş şehir seçilen kentin tanıtımı yapılırken, bu yıl 6 ülke, 20 ilden toplam 134 katılımcının yer almasının beklendiği Travel EXPO Ankara Fuarı’nda Diyarbakır kardeş şehir olarak seçildi.

Turizm fuarında kurulacak olan Diyarbakır standında, halk oyunları gösterileri, kent türkülerinden derlenen müzik dinletileri ve yöresel tatlar dışında şehri anlatan fotoğraf sergisi de yer alacak. 

005cbf843a1a4b7c141f5bc5900d47e4_xl.jpg