1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diskispor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor oldu
Diskispor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor oldu

Diskispor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Diskispor'un Olağan Kongresi yapıldı.

A+A-

Tüzük değişikliği yapılan kongrede Diskspor'un isminin Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor olarak değiştirilmesine karar verildi.

Büyükşehir Belediyesi Burhan Karadeniz Cep Sineması'nda yapılan kongreye Diskispor Kulüp Başkanı Av. Metin Kılavuz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kongrede konuşan Av. Metin Kılavuz kurumsal yeterlilik inşasının tamamlanması açısından önemli buldukları tüzük değişikliği yapmak için olağan kongreye gittiklerini söyledi. Tüzük değişikliğinde Örfioğlu Vakfı ile 40 yıllık kira sözleşmesi yaptıklarını ifade eden Kılavuz, "Böylece söz konusu arsa ile birlikte yıllardır spor camiasında tartışılan ama somut adım atılmayan altyapı ve tesisleşme konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi kararlaştırıldı" dedi.

Diskispor Kulübü'nün isminin "Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor" olarak değiştirilmesine karar verdiklerini de söyleyen Kılavuz "Kulübün yeni arması Diyarbakır surları içerisinde mavi zemin üzerinde çift başlı güvercin oldu" dedi. Yeni tüzük değişikliğinin kurumsal yeterlilik inşasına ve hedeflerine ulaşmada ciddi katkılar sunacağını bildiren Kılavuz "Kulüp olarak spor camiamızla demokratik, katılımcı ve şeffaf ilkemizle hedeflerimize bir adım daha yakın olacağız" diye konuştu.

"DİYARBAKIRSPOR'UN YANINDA OLACAĞIZ"
Kılavuz, Diyarbakırspor ve Diyarbakır taraftarı üzerinden yapılan tartışmalara ilişkin şunları söyledi: "Yaşanan olaylar bir sonuçtur. Sonucun nedenleri üzerinde sağlıklı tartışma yapmak gerekir. Olayların başlıca nedeni Bursa'da oynanan maçta yaşanan ayrımcılıktan kaynaklanan şiddettir. İlgili ve yetkililer bu maç sonrası yaşanan olaylar üzerine adil biçimde gitmiş olsaydı Diyarbakırspor bugün hak etmediği tartışmalara konu olmayacaktı. Hukukta fail kadar azmettirici de suçludur. Şayet Diyarbakır fail ise sorumluluklarını yerine getirmeyenler de azmettiricidir."

Diyarbakırspor'un Türkiye'de barış ve kardeşliğin kulübü olduğuna vurgu yapan Kılavuz, "Federasyonun Diyarbakırspor hakkında alacağı kararda belirttiğimiz hassasiyeti iki katı alacağına inanmak istiyoruz. Kulüp olarak her zaman Diyarbakırspor'un yanında olacağız" diye konuştu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün yeni yönetimi şöyle:
Yönetim Asil: Av. Metin Kılavuz, Murat Kaçar, M. Cemal Doğrul, Abidin Kakdaş, Ramazan Karaşin , Murat Tuğrul , Ekrem Yeşil , Şivezat Işık Zorlu, Cahit Baran.

Yönetim Yedek: Abdullah Sevinç, Aytek Tekeş, Mustafa Yıldız, İbrahim Demir, Abdurrahim Sertbaş, Bişar İçli , Zülküf Ak , Murat Gökdağ, Zehra Buylakutluyurğa

Denetim Asil: İhsan Uğur, Zülfi Atlı, Av. F.Dilek Aydın

Denetim Yedek: Av. Aydın Kesmez, Mehmet Ata, Musa Arslan