1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Digiad üyelerine seminer
Digiad üyelerine seminer

Digiad üyelerine seminer

Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) Başkanı Alaaddin Korkutata, bölgedeki destekleme projelerinden birçok iş adamının faydalandığını ancak oranın istenilen seviyede olmadığını söyledi.

A+A-

DİGİAD işadamlarına yönelik olarak Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın destekleme projeleri ile ilgili bir seminer düzenledi. Seminerin açılışında konuşan DİGİAD Başkanı Alaaddin Korkutata, Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın 2010 yılından itibaren hibe projelerini gerçekleştiğini anlattı.
 
İŞ ADAMLARINA SEMİNER
 

Geçen dönemde üyelerinden bu destekleme projelerinden faydalananların olduğunu hatırlatan Korkutata, şöyle devam etti: "Ama bu da arzu ettiğimiz seviyede değil. Bize düşen sizleri bilgilendirmek. Sizlere de düşen bu projeleri profesyonelce uygulamak. Bu hibe projeleri ve 6.Bölge kapsamındaki teşvikler önemli avantajlar sağlıyor. Bunlardan faydalandığınız takdirde istihdam oluşturma yönüyle bölge insanımıza önemli katkı sunulacaktır."
 
PROJELERİN İÇERİKLERİ
 
Söz konusu destek projeleri için toplam 19 milyon lira bütçe ayrıldığını kaydeden Korkutata, bunların imalat, sanayi ve turizme yönelik olduğunu ifade etti.Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun ise işadamlarına 3. dönem hibe projeleri ile ilgili bir sunum yaptı. Karakoyun, yaklaşık 2 saate yakın süren sunumda tüm ayrıntılarıyla projeler hakkında bilgi verdi.
 
Programın son bölümünde de işadamlarının destekleme programı ve projelerle ilgili soruları cevaplandırıldı.