1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dezavantajlı Kadınlara yönelik gezi programı
Dezavantajlı Kadınlara yönelik gezi programı

Dezavantajlı Kadınlara yönelik gezi programı

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, kentte bağlı ilçelerin kültürel alanlarını tanıtma kapsamında başlattığı gezilerde, Bağlar ilçesinde ikamet eden 100 dezavantajlı kadın, Çermik ilçesinin doğal zenginliklerini, tarihi mekanlarını gezdi ve şifa amaçlı kaplıcalardan yararlandı.  

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  kadınlar arasında dayanışma duygularını artırma ve ilçelerin kültürel alanlarını tanıtma amacıyla başlattığı geziler kapsamında Bağlar ilçesinde ikamet eden 100 dezavantajlı kadını Çermik’e götürdü. Sabah kahvaltıyla başlayan programda kadınlar Çermik’in tarihi ve doğal alanlarını gezerek, kaplıcalardan faydalandı.

Sabah saatlerinde toplu taşıma araçlarıyla Çermik’e giden kadınlar, sağlık amaçlı ilçenin kaplıcalarının bulunduğu otele geçti. Şifa amaçlı kaplıcalardan yararlanan kadınlar daha sonra ilçenin doğal güzellikleri ile tarihi mekanlarını gezdi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı personelleri, gezi programına katılan kadınlarla görüşerek, istek ve taleplerini dinledi.  

Düzenlenen etkinlikten dolayı memnuniyetlerini dile getiren kadınlar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.