1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dereceye giren bin 172 sporcuya ödülleri verildi
Dereceye giren bin 172 sporcuya ödülleri verildi

Dereceye giren bin 172 sporcuya ödülleri verildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da il genelinde gerçekleştirilen müsabakalarda dereceye giren bin 172 sporcuya kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.

A+A-

Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet Programı kapsamında birinci dönem itibari ile Diyarbakır’da 8 branş ve 15 kategoride gerçekleştirilen mahalli müsabakalar sonucunda dereceye giren 118 okuldan bin 172 sporcuya ödülleri törenle verildi.

Yenişehir ilçesinde bulunan Seyrantepe Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törene İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve öğrencilerin katıldı.

Zeytin Dalı Harekatında şehit olan askerler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan törende bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, son 6 ayda özellikle eğitim alanında çok güzel gelişmelere tanıklık ettiklerini belirterek, “Bundan ayrıca bir mutluluk duyuyorum. Görev süremizin başladığı gün ifade ettiğimiz gibi eğitim en temel önceliğimiz ve hizmet alanımız. Çocuklarımızı eğitimde öz güvenli, bilgili, kişilikli, değerlerine bağlı ve onları taşıyacak şekilde yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğu. Diyarbakır’da okulların bu anlamda sadece eğitim veren değil değerler eğitimi ile buluşan, çocuklarımıza kültür, sanat ve spor etkinliklerinin alt yapısını da hazırlayan eğitim kurumları olması temel hedefimiz. Göreve başladığımızda çok yetersiz olan, kabul edilmesi mümkün olmayan, Diyarbakır için de sürdürülmesi de mümkün olmayan eksiklikleri okul spor kulübü kavramı noktasında da ve sporla buluşan çocuklarımız noktasında da çok daha iyi bir yere getirdik” dedi.

“Yıl sonu hedefimiz 100 okul spor kulübü”

Diyarbakır’da sayısı 10’un altında olan okul spor kulüplerinin birinci yarıyıl sonunda 45’e yaklaştığını aktaran Vali Güzeloğlu, şunları kaydetti:

“İkinci yarıyıl sonu hedefimiz Diyarbakır’da okul spor kulübü sayısını 100’e çıkarmaktır. Öte yandan okul spor kulüplerinde sporla uğraşan çocuklarımızla da bugün 30 binlere ulaştık. İl genelinde lisanlı sporcu sayımızda da yüzde yüz bir artış gerçekleştirdik. Çünkü biz inanıyoruz ki spor insanı beynen ve bedenen yetiştiren, özgüven kazandıran hayata bağlı ve hayatta başarılı kılan bir alandır. Mutluluk veren ve mutlu eden bir uğraştır. Hayatın her alanında olduğu gibi okul çağında ve döneminde de öğrencilerimizin sporla buluşmasını sağlamak bu noktada devlet olarak temel hedefimizdir. Biz inanıyor ve biliyoruz ki bu çocuklarımızın içinde, geleceğin dünya ve Avrupa şampiyonları, geleceği zirveye çıkan, gururla bayrağımızı göndere çekecek ve İstiklal Marşımızı dünyaya dinletecek çok başarılı çocuklarımız var. Bunun için bütün gücümüzle çalışıyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren sporculara kupa, madalya ve başarı belgeleri verildi.

(EK-SK-S)

13.02.2018 14:18:40 TSI
NNNN