1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cumhuriyet Liseliler 4.Kez buluştular
Cumhuriyet Liseliler 4.Kez buluştular

Cumhuriyet Liseliler 4.Kez buluştular

Diyarbakır Cumhuriyet Lisesi 1982 - 1988 yıllarında okuyan öğrenciler ile dönemin öğretmenleri geçtiğimiz  gün 4. geleneksel buluşmalarıyla 19- 20 -21 mayıs günlerinde bir araya geldiler.

A+A-

Amaçları Türkiye'nin ve Avrupa'nın her bir köşesinden gelen, öğretmen ve beraber okudukları okul arkadaşlarıyla yaşadıkları eski günleri yad etmekti. Tabiki bunlarla beraber geleceğe atılan adımlarla dostluk basamaklarını tırmanmaktı. Şuan yurdun her bir köşesinde emekleriyle var olan Doktoru, Mühendisi,Avukatı,Gazetecisi, Yazarı Şairi, Öğretmeni ve hayatın her mesleğinde yer alan emekçisiyle bir araya gelmenin gurur ve mutluluğunu paylaştılar.

2-125.jpg

Cumhuriyet Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin 4. geleneksel buluşma proğramında ; 19 Mayıs cuma günü sabahında öğretmenler ve öğrenciler, eski adı Cumhuriyet Lisesi olan şimdiki Adı Şehit Başkomiser Gafur Okan Anadolu Lisesinin bahçesinde buluştular. Yılların heyecanı ve coşkusuyla, buluşan öğrenci ve öğretmenler yaşadıkları sıcak atmosferin tadını çıkarmaya çalıştılar.

3-112.jpg

Daha sonra tarihi mekanlarımız olan Gazi Köşkü tesisleri ve On gözlü köprüye giderek davul ve zurna eşliğinde halaylar oynayıp ve zılgıtlar çektiler. Yorulan bedenleriyle, Saray Kapısında bulunan İçkale Kültür evinde, çiğköfte ve müzik eşliğinde yorgunluklarını atmaya çalıştılar. 20 Mayıs cumartesi günü saat 18.00 Luliz Otelde küçük bir kokteyl eşliğinde gazetemiz Diyarın Sesi köşe yazarlarından olan ve bununla beraber, Cumhuriyet Lisesinden mezun olan Diyarbakır'lı Yazar ve Şaire Nesrin Erdoğmuş hanıfendinin çıkarmış olduğu kitapları ve Cumhuriyet Lisesi okuluna ait geçmişteki anı teşkil eden fotoğrafları (geceye onur veren değerli öğretmenlerin isim ve imzalarıyla beraber ) sergilenmiştir. Luliz otelde gerçekleştirilen gecede Okul gecesinin düzenlenmesi açılışında emek sarfeden, komite üyesi Sevgi Özduman Sertaşar hanımefendinin geceye damgasını vuran ahenkli konuşmasıyla beraber, geçmiş yıllara ait derlenen fotoğrafların slayt gösterisi sunulmuştur.

5-055.jpgGece yıllardan sonra yaşanılan mutluluk yemek ve müzik eşliğinde devam etmiştir. 21 mayıs sabahı Tarihi İskender Paşa Konağında buluşulup güzel bir kahvaltı eşliğinde sohbetler edilip tekrar aynı mutluluğu yaşamak için öğrenci ve öğretmenler birbirlerine esenlikler dilemişlerdir. Cumhuriyet Lisesi Buluşması proğramında emeği geçen komitede yer alan Servet Günay, Sevgi Özduman Sertaşar, Gülseren Kıyançiçek, Emine İl, Zeki Yıldız, Eyüp Demirtaş, Yunus Pala ve Nesrin Erdoğmuş'a öğretmen ve Öğrenci arkadaşları gecenin bitiminde teşekkür etmişlerdir. Tüm içtenlikleriyle harika geçirilmiş üç dolu gün yaşadıklarını söyleyip, mutluluklarını kelimelere dökemeyeceklerini söyleyerek veda etmişlerdir...Hoş bir seda dudaklarda nağme bırakarak gelecek sene için tekrar buluşmak nasip olsun diye dualar etmişlerdir...