1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriçi'ni ziyaret edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriçi'ni ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriçi'ni ziyaret edecek

DİYARBAKIR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi açılış ve ziyaretler yapmak üzere 20 Ekim 2018 (Cumartesi) Diyarbakır'a geliyor.

A+A-

Diyarbakır'da başlayan Ziraat Gençlik Festivali kapsamında şöhretler karmasıyla yapılacak olan karşılaşma Diyarbakır Yeni Stadyumunda yapılacak.  Erdoğan'ın da forma giyeceği bu karşılaşmada siyasetçiler ve eski futbolculardan oluşan şöhretler karması karşı karşıya gelecek. Aynı zamanda Diyarbakır'da ki stadyumun resmi açılışı da Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Suriçi'ne bir ziyaret gerçekleştirerek ziyaretlerde bulunacağı kaydedildi. 

Cumhurbaşkanı'nın ziyaretiyle ilgili olarak yarın bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu.  Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 19 Ekim (bu gece) 22.00 sonrası  Suriçi Melikahmet ve civarı toplu taşıma araçları dahil trafiğe kapatılacak.

20 Ekim 2018 Cumartesi 07.00'den itibaren Nazım Hikmet Caddesi, Stadyum Yolu, Fırat Bulvarı Stadyum arası toplu taşıma araçları dahil trafğe kapatılacak.

Stadyumda ki etkinliklere gelmek isteyen vatandaşlar için kentin değişik noktalarından ücretsiz olarak taşıma hizmeti verilecek.