1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. CHP Diyarbakır’da miting yapacak
CHP Diyarbakır’da miting yapacak

CHP Diyarbakır’da miting yapacak

DİYARBAKIR - CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Diyarbakır’a gelerek miting yapacak.

A+A-

En son 9 yıl önce Diyarbakır’da miting düzenleyen CHP, uzun yıllar sonra yeniden bir mitinge hazırlanıyor.  Mitinge katılımın az olması bekleniyor.

24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı erken genel seçimleri öncesinde siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adaylarının propaganda çalışmaları devam ediyor.

Geçen hafta 3 Haziran Pazar günü Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da miting gerçekleştirmişti. Bu kez CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Diyarbakır’a gelecek. İnce’nin bugün (11 Haziran Pazartesi) kente gelerek miting yapması bekleniyor.

İnce’nin Diyarbakır çıkarması CHP için ayrı bir önem de taşıyor. CHP, uzun yıllar sonra ilk kez Diyarbakır’da miting yapmayı planlıyor. Diyarbakır merkez ve ilçelerinde miting için çalışma yürüttüklerini belirten CHP İl Başkanı Mehmet Sayın, “Gittiğimiz her yerde insanlarımızı mitinge davet ediyoruz, broşürler dağıtıyoruz. Sivil toplum kurumlarıyla görüşmeler yapıyoruz” dedi.

İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek mitinge az sayıda katılım beklenirken, İnce’nin mitingin yanı sıra Edirne cezaevinde tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın ailesini de ziyaret edeceği belirtiliyor.