1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir'den "Ulusal Oyun Yazma Yarışması"
Büyükşehir'den "Ulusal Oyun Yazma Yarışması"

Büyükşehir'den "Ulusal Oyun Yazma Yarışması"

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi ile Oyun Yazarları ve Çevirmenleri İşbirliği ile "Ulusal Oyun Yazma Yarışması" başladı.

A+A-

Konu ve tür sınırlaması olmayan yarışmada, yazılan eserlerin özgün olması gerektiği hatırlatıldı.

Uyarlama eserler, çocuk ve gençlik tiyatrosu oyunları yarışma dışı tutulacak..

Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce yayımlanmamış, hiçbir yarışmaya katılmamış, amatör ya da ödenekli topluluklarca yurt içinde ve dışında sergilenmemiş ve yayımlanmamış olması,

Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir. Ancak Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.

Yarışmaya son katılım tarihi: 20/01/2019 tarihi mesai bitimine kadardır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Oyun Yazarları yarışmaya bir eserle katılabilir. Sayfa sayısı konusunda sınır yoktur.

Gönderilecek eserlerin Times New Roman karakterinde, 1.5 aralıkla ve oyun yazma kurallarına uygun olması gerekmektedir. Oyunlar A4 kâğıdına yazılmış olarak 7 adet çıktı ve birer adet CD olarak gönderilmelidir.

Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil, rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde gerçek kimliği anımsatacak ya da açıklayacak bir bilgi olmamalıdır. Yazarların oyun metinlerinin ilk sayfasına oyunun adını ve bir kelimeden oluşacak rumuzu yazmaları, ayrıca düzenledikleri bir küçük kapalı zarfın üzerine özgeçmişlerini, fotoğraflarını ve iletişim bilgilerini yazmaları, bu zarfı, eserlerini postalayacakları büyük zarfın içine koyarak belirtilen adrese göndermeleri gerekmektedir.

Yarışmada dereceye girenlere verilecek Ödüller:

Birinci: 10.000 TL

İkinci:   7500 TL

Üçüncü: 5000 TL

I. Mansiyon:   2500 TL

II. Mansiyon:2500 TL

Ayrıca Basılan kitaplardan yazarlara 20 adet kitap ve başarı plaketi takdim edilecektir.

Yarışmaya Katılacak Yazarlar Oyunlarını;DBB-Kültür ve Kongre Merkezi Şehitlik Mahallesi, Istasyon Cd No:65, 21010 Yenişehir/Diyarbakır adresine gönderecektir.