1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir Belediyesi’nden Beyazay Derneğine Ziyaret
Büyükşehir Belediyesi’nden Beyazay Derneğine Ziyaret

Büyükşehir Belediyesi’nden Beyazay Derneğine Ziyaret

Diyarbakır'da 25 Kasım'da gerçekleştirilen "Diyarbakır'da Kadın Olmak" konulu programa katılan STK'lara iade-i ziyaretlere başlayan Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, bu kapsamda ziyaretlerin ilkini Türkiye Beyazay Derneği'ni

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın eşi hanımefendi Lütfiye Atilla, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Handan Eker ile birlikte Diyarbakır'da 25 Kasım'da gerçekleştirilen "Diyarbakır'da Kadın Olmak" konulu programa katılan STK'lara iade-i ziyaretlere başladı. Hanımefendi Atilla ve beraberindekiler ilk ziyareti Türkiye Beyazay Derneği'nin Diyarbakır Şubesine yaptı.

Dernek yöneticileri tarafından kapıda karşılanan hanımefendi Atilla ve beraberindekiler, dernek üye ve yöneticileriyle görüştü, uzun süre sohbet etti. Dernek yöneticileri sohbette Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın engellilerle ilgili duyarlılığı ve çalışmalarından duyulan memnuniyet dile getirdi. Derneğin engellilerle ilgili yaptığı çalışmalar ve belediyeden beklentiler ile ilgili bilgi alan hanımefendi Lütfiye Atilla, engellilere yönelik yapılan her türlü çalışmayı desteklediklerini, bu anlamda STK'ları önemsediklerini ve engellilerin toplum içinde görünür kılınması adına ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini belirtti. Yapılan çalışmaların önemine değinen hanımefendi Lütfiye Atilla, dernek yöneticilerine başarılar diledi.

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı kentte görev yapan dernek ve STK’ları ziyaret etmeye devam edecek.