1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Büyükşehir Belediyesi yaşlıları yalnız bırakmıyor
Büyükşehir Belediyesi yaşlıları yalnız bırakmıyor

Büyükşehir Belediyesi yaşlıları yalnız bırakmıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalarla kentteki yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşları yalnız bırakmıyor. Yaşlılar için evde bakım hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç 256 yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar için hazırl

A+A-

Belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal hizmetler çalışmalarını da aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki yardıma muhtaç, yalnız, ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan yaşlılara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından gıda paketleri üç ayda bir tespit edilen vatandaşlara ulaştırılıyor.

256 yaşlıya gıda yardımı

Ekipler tarafından tespit edilen 256 yardıma muhtaç, yalnız ve ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan yaşlı vatandaş için hazırlanan gıda paketleri, vatandaşların adreslerine kadar götürülerek teslim ediliyor.

Evde bakım hizmetlerini de sürdüren Büyükşehir Belediyesi, hizmet kapsamında bakıma muhtaç yaşlıların evlerinin genel ve detaylı temizliğini yapıyor, yaşlıların saç kesimi, sakal tıraşı ve giysilerini değiştirme gibi kişisel bakımlarını yapıyor, yemeklerini pişirip, çamaşır ve halılarını yıkıyor. Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların kendilerini yalnız, kimsesiz ve çaresiz hissetmemesini sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, bakıma muhtaç yaşlılara evde bakım hizmetleri ve gıda yardımı yapmaya devam edecek.