1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Büyükesat Projesi İle Gelişen Ankara Emlak Değerleri
Büyükesat Projesi İle Gelişen Ankara Emlak Değerleri

Büyükesat Projesi İle Gelişen Ankara Emlak Değerleri

Ankara’nın en gelişmiş ve emlak konut açısından en değerli rakamlara sahip olan ilçelerinden bir tanesi Büyükesat, şu sıralar yepyeni ve popüler bir projeye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

A+A-

Sinpaş GYO’nun üstlendiği bu yeni projede, bölgedeki konut çeşitlerine modern, son derece estetik ve konforlu bir hava katılacak! Bölgenin emlak konut değerlerinin daha da artacağına inanan uzmanlar ise, Büyükesat Projesi’ni heyecan ile karşıladıklarını belirttiler.

Ankara’nın merkezi bölgelerinden bir tanesinde bulunan Büyükesat, Çankaya ilçesine bağlı olan bir bölgedir. Bölgede şu ana kadar hem müstakil ev hem de apartman dairesi kategorisinde çok sayıda konut inşa edildi. Bölgedeki konut çeşitlerinin bu şekilde yüksek olması ise bölgeyi pek çok kişi tarafından tercih edilebilir bir alan yaptığından dolayı, Ankara satılık daire fiyatları hızlı bir şekilde artış gösterdi. Yeni yapılacak olan Büyükesat Projesi ile Sinpaş GYO katkıları sayesinde bölgenin tercih edilme oranlarının daha da yüksek olacağı anlaşılıyor.

diyarinsesi-1.jpeg

3 farklı bloğun inşa edilmesi beklenen proje kapsamında hem 1+1 hem 2+1 hem 3+1 hem de 4+1 odalı konutlara yer verilecek. Projedeki bu konut özellikleri konusundaki çeşitliliğinin sebeplerinin bir tanesi, bölgedeki kültürel ve demografik çeşitliliğin de aynı şekilde yüksek oranda olması. Pek çok kişiye hitap edecek konut çeşitlerinin bir arada bulunacağı projede, aynı zamanda her bir binada kapıcı dairesinin de olacağı bilgisi verildi. Oluşturulacak blokların bir site düzeni içerisinde son derece nezih bir ortam oluşturacağı konuşulurken, yeni projenin bölgenin halihazırda var olan dokusu ile tam bir uyum sağlayacağı konusunda kimsenin şüphe etmemesini belirten uzmanlar, yeni projenin bölgenin rengi olacağını da belirtti.

Gemlik Belediyesinde Metruk Bina Yıkımı Devam Ediyor!

Bursa’ya bağlı emlak konut değerleri yüksek olan Gemlik Belediyesi, son hızla metruk bina yıkımına devam ediyor. Son dönemlerde emlak konut değerleri yükseldiği halde yarım bırakılan, terk edilmiş ve eski değerini kaybetmiş olan bina sayısının artış gösterdiği Gemlik Belediyesi’nde, durumdan şikayetçi olan pek çok kişi belediyeye başvurmuştu. Bölgede özellikle yarım kalmış kaba inşaatların etrafında suç sayılacak faaliyetlerin devam etme potansiyelinin olduğunu tespit eden belediye yetkilileri ise en kısa zamanda bölgede bir yenilenme çalışması olacağına dair bölge sakinlerine söz vermişti. Bir süre önce ilk adımları atılan metruk bina yıkımları da tam olarak bu sebeplerden dolayı başlamıştı.

 

Bu kapsamda yürütülen yıkım çalışmalarının Gemlik Belediyesinde hiç ara vermeden devam ettiği belirtildi. Bu binaların yerine ne geleceği konusunda merak içinde olan halka ise verilen cevap son derece sevindirici oldu. Metruk binaların tamamının kamulaştırılacağı ve bölgenin belediye tarafından sosyal tesisler olarak kullanıma açılacağını duyuran yetkililer, Gemlik Belediyesinin yaşam kalitesi açısından hızlı bir şekilde gelişeceğinin haberini verdi. Emlak konut yatırımcıları ise bölgedeki bu değişimin, bölgenin emlak konut değerlerinde de ciddi bir artışa sebep olacağını ve durumdan memnun olduklarını bildirdi.

Bursa’ya bağlı Gemlik Belediyesinde devam eden metruk bina yıkımlarının birkaç hafta içerisinde tamamlanması ve çalışmaların tamamlanmasından hemen sonra, bölgelerdeki sosyal tesislerin inşasına başlanması planlanıyor. Bölge çevresinde yerleşim oranının artacağı yönünde düşünceler oluşurken, bölge etrafında konut arayışı yapacaklar için Flatfy Bursa satılık daire araması yapmaları öneriliyor. Emlak arama motoru Flatfy üzerinden bölgedeki tüm satılık ve kiralık daire ilanlarına güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşılabilir.