1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bursluluk sınavı başvuru tarihleri açıklandı mı?
Bursluluk sınavı başvuru tarihleri açıklandı mı?

Bursluluk sınavı başvuru tarihleri açıklandı mı?

Bursluluk sınavı başvuru tarihi için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavları 20 Mart Pazartesi günü başlayacak. Bursluluk sınavı ortaokulların 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfları ile liselerin ha

A+A-

Bursluluk sınavı başvurularına 20 Mart tarihinde start verileceği açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bursluluk sınavı ortaokulların 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfları ile liselerin hazırlık ile 9, 10 ve 11'inci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler için uygulanacak. İşte bursluluk sınavı için merak edilen soruların yanıtları...

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuruları, 20 Mart-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, ortaokulların 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfları ile liselerin hazırlık ile 9, 10 ve 11'inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin bursluluk sınavı başvuruları 20 Mart Pazartesi günü başlayacak.
 
10 Haziran saat 14.00'te düzenlenecek sınav için başvurular, öğrencilerin öğrenim gördükleri okul müdürlüklerine 14 Nisan'a kadar yapılabilecek.

8'inci sınıf öğrencilerinin ortak sınavlardan aldığı puanlara göre bursluluğa yerleştirme işlemleri gerçekleştirileceği için ayrıca sınava katılmaları gerekmeyecek. Bu öğrenciler, başvuru şartları ile ilgili belgelerini müracaat tarihlerinde okul müdürlüklerine teslim edecek.
 
"İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı e-Kılavuz"unda yer alan başvuru şartlarını taşıyan tüm öğrenciler, sınava başvuru yapabilecek. Okul müdürlüklerinde kurulan komisyonlarca belgeler incelenecek ve şartları uygun olan öğrencilerin başvuruları elektronik ortamda onaylanacak.
Sınava katılan öğrencilerin bursluluk hakkını kazanıp kazanamadıkları, 18 Temmuz'da "www.meb.gov.tr" adresinde yayımlanacak.

Bu yıl yaklaşık 258 bin başarılı öğrenciye burs verilecek.