1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bozuk yollar asfaltlanıyor
Bozuk yollar asfaltlanıyor

Bozuk yollar asfaltlanıyor

Yaz ayı boyunca ilçenin dört bir yanında eş zamanlı çalışmalar yürüten Ergani Belediyesi, yaklaşan kış ayı öncesi alt ve üst yapı çalışmalarını yoğunlaştırarak devam ediyor.

A+A-

Yoğun bir yaz dönemi çalışmalarının ardından sonbahar dönemi çalışma sezonuna girdiklerini belirten Belediye Başkanı Fesih Yalçın, çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi. İlçe merkezindeki birçok ana cadde ve sokakta alt ve üst yapı çalışmaları eş zamanlı olarak devam ederken, merkezdeki ana arter ve bağlantı yollarda çukurlar meydana gelen noktalarda belediye ekipleri sıcak asfalt ile yama çalışmaları yürütüyor.

2013 yılında ilçe merkezinde asfaltlı yol kalmayacağını vurgulayan Belediye Başkanı Fesih Yalçın, bu yıl içerisinde ilçe merkezindeki ana arter yolların asfaltlarının sökülerek kilitli parke taşı çalışması yaptıklarını söyledi. İlçe merkezinde 2009 yılından şimdiye kadar yaklaşık 470 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme işi yaptıklarını kaydeden Başkan Yalçın, “Tüm bunlara ilave olarak, 2013 yılının başlarında 250 bin metre kara daha parke işi için ihaleye yapacağız” dedi.

Öte yandan, Fatih Mahallesi'nde alt ve üst yapı çalışması yürütüldüğünü belirten Başkan Yalçın, yağışlar başlamadan ilçede aciliyet arz eden tüm cadde ve sokaklarda ekipman ve personel yeterliliği nispetinde aralıksız çalışma yürütmeye devam edeceklerini söyledi.