1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bisiklet turu için konan bariyerler merak uyandırdı
Bisiklet turu için konan bariyerler merak uyandırdı

Bisiklet turu için konan bariyerler merak uyandırdı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nce organize edilen ve Batman –Mardin ile Diyarbakır illerine kapsayan ‘Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu’ ilk etap olan Batman ayağı dün startı verildi.

A+A-

Bugün Mardin’de yarın ise (25 Mayıs) Diyarbakır’da son ayağı yapılacak tur için hazırlıklar tamamlandı.Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği ve dün Batman’da startı verilen Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu’na 5 ülkeden 165’e yakın bisiklet sporcusu katılıyor. Bisiklet turunun finali ise yarın Diyarbakır’da son bulacak.

DİYARBAKIR’DA 10 TUR ATILACAK

25 Mayıs perşembe günü (yarın) İlk olarak ısınma turu olarak adlandırılan turda İçkalede ve Diyarbakır Surları etrafında tur atılacak. Ardından Diyarbakır Valiliği önüne gelinecek. Buradan Vali Hüseyin Aksoy’un start vermesiyle başlayacak olan ‘Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu’nun Diyarbakır ve son ayağında yarışmacılar; Diyarbakır Valiliği önü, Ofis, Koşuyolu, Lukoil Petrol  göbeğinde dönülüp aynı güzergahtan 10 tur atılacak.

BARİYERLERİN HİKAYESİ ANLAŞILDI

Bu arada yarışma güzergahında polis ekipleri eşliğinde bariyerlerle kapatıldı. Sabah saatlerinde bariyerlerin yerleştirilmesi esnasında vatandaşların meraklı bakışları dikkat çekti. Merakını gideremeyen vatandaşlar, bariyer yerleştirenlere ‘Niçin burayı kapatıyorsunuz’ sorusuyla cevabını alarak merakını giderdi. Personeller, ‘Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu’ için bariyerlerin konduğunu söyleyince vatandaşların hem merakı giderildi hem de ilk kez yapılacak böylesi bir organizasyon öncesinde heyecan sardı.