1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Belediye personeline mahalleli kadınlardan yardım
Belediye personeline mahalleli kadınlardan yardım

Belediye personeline mahalleli kadınlardan yardım

Diyarbakır Bismil ilçe Belediyesi tarafından Seyrantepe Mahallesi'nde yapılan parke taşı döşemesine mahallede ikamet eden bayanlar da katıldı.

A+A-

Bismil Belediyesi'nin ilçe merkezinde başlattığı alt yapı ve üst yapı çalışmaları ilçenin dört tarafına yayılarak tüm hızıyla devam ediyor. Belediyenin kilitli parke taşı döşemesini büyük bir sevinçle karşılayan bayanlar, belediye personeliyle birlikte sokaklara parke taşı döşeyip belediye başkanına teşekkür etti. 19 yıldır yerleştikleri Seyrantepe Mahallesi'nde suları akmadığı için kilometrelerce yol yürüyüp omuzlarıyla su taşıdığını belirten Caziye Çabaş, “Birçok zorluklar yaşadık, sabah namazından sonra akşama kadar su taşıyorduk, çamura batıyorduk, şimdi sularımız akıyor. Yollarımız yapılıyor. Belediyemizin yaptığı hizmetlerin sayesinde çok rahatladık” dedi.

Çocukları çamura battıkları için sokaklara bırakmadıklarını, okula giden çocuklarının ise diz boyu çamura battığını belirten Zübeyde Sar, her gün çocuklarının ayakkabılarından kıyafetlerine kadar yıkamak zorunda kaldığını söyledi. Belediyenin sayesinde 19 yıldır çektikleri çile ve zorlukların sona erdiğini belirten Sar, yapılan hizmetler sayesinde her geçen yıl biraz daha rahatladıklarını ifade ederek, “Daha önce hiçbir belediye başkanının yüzünü bile görmüyorduk, biz kendi sorunlarımızla boğuşuyorduk bir gün olsun uğramadılar bile” dedi.

Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu ise alt ve üst yapı çalışmalarının devam ettiği Seyrantepe Mahallesini ziyaret ederek hem çalışmaları yerinde inceledi, hem de vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.