1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'li 2 vekil açlık grevine başladı
BDP'li 2 vekil açlık grevine başladı

BDP'li 2 vekil açlık grevine başladı

BDP'li Emine Ayna ve Özdal Üçer, Diyarbakır'da açlık grevine başladıklarını açıkladı.

A+A-

DİSK, KESK, TMMOB, TTB üyesi bir grup, cezaevlerindeki açlık grevlerinin sonlandırılması için oturma eylemi yaptı.Taksim Gezi Parkı girişinde toplanan grup ”ölümler durdurulsun” yazılı pankart açarak, çeşitli sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan KESK Genel Başkanı Lami Özgen, açlık grevlerinin 58. günü olduğunu, yeni katılımlarla açlık grevine katılanların 10 bini bulduğunu öne sürdü.

Açlık grevlerinin ”hemen sonlandırılması gerektiğini” ifade eden Özgen, şöyle konuştu: ”Bizler emek ve demokrasi örgütleri olarak, bu yüzyılda bir utanç tablosu yaşamamak, artık bir insanımızı dahi yitirmemek için bir an önce diyalogların çözüme ulaşmasını istiyoruz. Hükümet bir an önce üzerindeki bu sorumluluğu yerine getirmelidir. Aksi halde bu utanç tablosunun mimarı olarak, yitip giden yaşamların sorumlusu sadece kendisi olacaktır.” Lami Özgen, DİSK, KESK, TMMOB VE TTB olarak, açlık grevlerinin sonladırılması için 11 Kasım'da bütün illerde yürüyüş ve oturma eylemi yapacaklarını söyledi.Bir süre devam eden oturma eyleminin ardından gruptakiler dağıldı.