1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BBP Diyarbakır'da 30 kurban kesti
BBP Diyarbakır'da 30 kurban kesti

BBP Diyarbakır'da 30 kurban kesti

BBP Genel Başkanlığı tarafından Diyarbakır'da 30 kurban kesilerek yoksul ailelere dağıttı.

A+A-

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi helikopter kazasında hayatını kaybeden merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı kazada hayatını kaybedenler için Diyarbakır'da 30 kurban keserek yoksul ailelere dağıttı.

2009 yılında elim bir kazada hayatını kaybederek merhum Yazıcıoğlu başta olmak üzere, aynı kazada hayatını kaybeden Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, Gazeteci İsmail Güneş, Pilot Kaya İstektepe, ile tüm şehitlerin gıyabında bayramın 2. gününde Diyarbakır'da 30 kurban kesildi.

BBP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Dadak tarafından organize edilen kurban kesiminde kesilen kurbanlıkların etleri önceden belirlenen 1200 yoksul aileye dağıtıldı.Konu ile ilgili açıklama yapan BBP Diyarbakır İl Başkanı Dadak, Genel Başkan Mustafa Destici'nin talimatıyla Diyarbakır'da 30 kurban kesildiğini ifade ederek, 'İlahi Kelimetullah uğrunda şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerin ruhuna ahden bu kurban kesim organizasyonu düzenlenmiştir. Özellikle de rahmetli şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ve Büyük Birlik Partisi Diyarbakır'a insanına olan sevgi ve muhabbeti göz önüne alınarak bu kurban organizasyonu kentimizde yapılarak yaklaşık 200 aileye kurban hayrı yetişmiştir.

Milletimizin birlik-beraberliğine, barış ve huzuruna, milli ve manevi değerlerde bütünleşmesine, fitne ve terörün bitmesine, kan ve göz yaşlarının kesilmesine vesile olmasını diliyorum.

Bize bu ülkeyi canları ve kanlarıyla emanet eden bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor. Allah'ın lütuf ve nimetlerinde en yüce makama ulaşmaları dualarımızla, ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ve bütün milletimize sabr-ı cemil niyaz eder, Diyarbakır halkının, ülkemizde ve islam aleminde yaşayan bütün müslümanların kurban bayramını tebrik ediyorum''dedi.