1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bayram öncesi mezarlıklarda temizlik çalışması
Bayram öncesi mezarlıklarda temizlik çalışması

Bayram öncesi mezarlıklarda temizlik çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,Ramazan Bayramı’nda ve öncesinde vatandaşların kabristan ziyaretlerini sorunsuz şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla kentte bulunan mezarlıklarda temizlik çalışması başlattı.

A+A-

Vatandaşların Ramazan Bayramı’nı sorunsuz şekilde geçirmesi için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı,bayram öncesi ve ilk günü yapılacak kabristan ziyaretleri nedeniyle mezarlıklarda temizlik çalışması başlattı.Kentte bulunan Yeniköy,Çiftehavuzlar,Şehitlik ve Alipınar mezarlıkları Ramazan Bayramı öncesinde oluşan çöplerden arındırılacak. Temizlik çalışmasına Yeniköy Mezarlığı’nda başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,daha sonra  aynı çalışmayı Çiftehavuzlar,Şehitlik ve Alipınar mezarlıklarında yürüterek kabristanları bayram öncesi hazır hale getirecek.

Mezarlıklarda yürütülen temizlik çalışmalarında 20 personel ve 3 temizlik aracı görev yapıyor. Toplanan çöpler bertaraf edilmek üzere araçlarla Karacadağ Çöp Depolama sahasına naklediliyor.