1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bayık ve Vehbi: 'İçimiz yanıyor'
Bayık ve Vehbi: 'İçimiz yanıyor'

Bayık ve Vehbi: 'İçimiz yanıyor'

Taraftarın gönlünde "İmparator" lakaplı Recep Bayık Diyarbakırspor'un düşütğü duruma çok üzüldüğünü belirterek şahsıyla ilgili ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi.

A+A-

Bayık, Diyarbakırspor'un durumunun içler acısı olduğunu belirterek "Bu kulübün her tarafı yangın yerine dönmüş. Ben bu takıma ömrümün yarısını verdim. Gerek futbolculuğum gerekse hocalık yaptım. Çok başarılı olduğumuz günler yaşadık" dedi.

Diyarbakırspor'da efsane olmuş isimlerden "Tilki" lakalı Vehbi Günay'ı kente davet ettiğini ve kulübün yaşadığı sorunları kendisine anlattığını ifade eden Bayık, "Vehbi kardeşimi kente davet ettim. Durumu görünce Vehbi'nin de gözleri doldu. Beni bir futbol adamı olarak değil, bu kenti bir ferdi olarak düşünün ve sorumluluk alma adına elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Bu takım hepimizin şahsen benim içim yanıyor. Hele ki dün alınan 5-0 mağlubiyetten sonra "Hey gidi koca çınar, köy takımlarının maskarası durumuna geldin" diyerek gözlerim doldu. Allahını seven, bu takıma gönül vermiş kim varsa, gelin bu yangına bir kova su da siz dökün. Ben her türlü göreve hazırım." dedi.

Bugün Diyarbakır'a gelen efsane futbolcu Vehbi Günay'da içinin yandığını söyleyerek şunları söyledi: "Hiç kimse beni Giresunlu olarak tanımaz. Ben burada, bu kentte Vehbi oldum. Beni herkes Diyarbakırlı Vehbi diye tanır. Diyarbakırspor'un bu acı tablosunu görünce gelip bir şeyler yapmak için yollara düştüm ve bugün Diyarbakır'a geldim. Biz bu takımı tarih yaptık, rekorlar kırdırdık, sizlere böyle teslim etmedik. Bıraktığımız Diyarbakırsporun yerinde yeller esiyor. Benim elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Gerekirse şu an oynayan kardeşlerimin yanında olur,  hatta gerekirse gücüm varsa sahaya bile çıkar oynarım. İçim yanıyor, gözlerim doluyor, gelin bir şeyler yapalım Diyarbakırsporumuzu bu acı durumdan kurataralım." dedi.

DİYARİNSESİ.ORG / ÖZEL HABER