1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başkanlık polemiğine son nokta!
Başkanlık polemiğine son nokta!

Başkanlık polemiğine son nokta!

DİYARBAKIR- Borçlarından dolayı Profesyonel Liglerden ve Bal Liginden küme düşerek mücadelesine yeniden Amatör Liglerden başlayan Diyarbakırspor'da Kongre kararı alınmıştı.

A+A-

Kulüp Başkanı Şeyhmus Akyıl, kongre kararı alınmasından sonra bazı kişilerin özellikle sosyal medyada kendilerini Kulüp Başkanı gibi göstermesine tepki göstererek, "Bu işler sanal ortamda olmaz, Devletin Yetkili makamlarının verdiği belgeler esastır" dedi.

Diyarbakırspor Kulübünü yeniden yaşatmak için yola çıktıklarını, bu işe sıfırdan başladıklarını belirten Kulüp Başkanı Akyıl şunları söyledi, "Diyarbakırspor kimsenin babasının tekelinde değildir, ne benim, ne onun, bu takım kentin en önemli değeridir. Bugün  bu yetki bendedir, İl Valiliği Dernekler Masasından almış olduğum Başkanlık Mazbatamı kamuoyuna sunuyorum. Bugün ben başkanım, 22 Kasım'da olağanüstü kurulumuz var, Devletin belirlediği esaslar, kanunlar bellidir. Kimseyle bu konuda polemik yaşamanın da anlamı yok.

Yetkili ve adli merciler orada, herkes istediğini yapmakta özgürdür. Benim Diyarbakırspor Kulübü Başkanı olmamla ilgili bir engel varsa buyrun ne istiyorsanız yapın. Ben bu şehrin çocuğuyum, bu takıma gönül vermiş çok saygın bir aileden geliyorum. Diyarbakırspor olayını ve herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor, buradan veya sanal ortamlarla bu kulübü yıpratmaya veya bu isme zarar vermeye hiç kimsenin hakkı yok. Biz Diyarbakırspor ismini yaşatmak için yola çıktık, bu işe kimse engel olamaz. Bütün Diyarbakırspor sevdalılarına buradan selam olsun, Şanlı Diyarbakırspor'u hak ettiği yerlere yeniden getirmenin heyacanını taşıyoruz. Çok büyük desteğimiz var, bu konuda bizlere destek olan herkesime Kulübüm ve şahsım adına bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

KULÜP BAŞKANI ŞEYHMUS AKYIL'IN KAMUOYUNA AÇIKLADIĞI BAŞKANLIK BELGESİ.

db21.png