1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkan Köşker, Diyarbakır’da
Başkan Köşker, Diyarbakır’da

Başkan Köşker, Diyarbakır’da

DİYARBAKIR - Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kocaeli Gebze İlçe Belediye Başkanı Adnan Köşker'i makamında ağırladı.

A+A-

Köşker daha sonra Silvan ilçesini ziyaret ederek Silvan’a kazandırılacak projeler hakkında İlçe Kaymakam Adem Çelik ile istişarelerde bulundu.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'ya kurum yöneticilerinin ziyareti devam ediyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, Başkan Atilla'yı makamında ziyaret etti. Konuklarını kapıda karşılayan Başkan Atilla, Köşker ve Ayran ile makamında bir süre görüştü. Ziyarette belediyelerin çalışmaları ve yürüttüğü projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Ziyaret nedeniyle Başkan Atilla, Köşker'e teşekkür ederken, Köşker ise Atilla'ya çalışmalarında başarılar diledi.
 
KÖŞKER’DEN SİLVAN'A ZİYARET
 
Kocaeli'nin Gebze İlçe Belediye Başkanı Adnan Köşker, daha sonra Silvan ilçesine geçti ve burada Silvan ilçesine kazandırılacak projeler hakkında İlçe Kaymakam Adem Çelik ile istişarelerde bulundu.
 
“EN GÜZEL SİHİRLİ DEĞNEK İHLAS VE SAMİMİYETTİR”
 
Köşker’e, Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran ve Etüd-Proje Müdürü Güngör Korkmaz ve Diyarbakır DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ eşlik etti.

Ziyarette konuşan Köşker, “Burası bizim başın beri görev aldığımız bölge, DİSKİ Genel Müdürümüz ile beraber Kocaeli’nde beraber görev yaptık. Beraber çalıştığımız dönemler oldu, üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu tür hizmette yılların sorunu birden çözülmüyor, zaman alıyor süreç ve imkanlar meselesidir. Elimizde sihirli değnek yok elimizde ki en güzel sihirli değnek ihlas ve samimiyettir. İhlas ve samimiyetimiz varsa, çalışma gayretimiz var ise, mücadele etmek istiyorsak, çalıştığımız zaman süreci iyi değerlendirebiliriz. İnsanların sağlığı, sıhhati ve refahı için yapılan hizmetler İslami bir vazifedir. Hepiniz bu göreve layıksınız, belediye hizmet kurumu, memnuniyet olması lazım insanlarda en iyi memnuniyetin yolu da çalışmaktır. Bir samimiyet, tasarruf varsa, birikim ve işler istişare ile yapılıyorsa işler bereketli olur. Silvan güzel bir yer, güzel bir bölge, maneviyatı güçlü olan bir bölge ve verimli bir bölgedir. Silvan Barajı bittiği gün bu bölgede 355 bin kişiye ekmek sağlayacaktır. Türkiye’nin milli geliri kişi başı 12 bin dolardır, Silvan Barajı faaliyete geçtikten sonra bölgesel bazda baktığımız zaman bu oran kişi başı 20 ile 30 bin dolar arası ticari yapıya sahip olacaktır” dedi.
 
40 MİLYON TL’LİK PROJE
 
Daha sonra ilçe için yapılan ve yapılacak projeler hakkında konuşan DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, “Bir etüt projemiz oldu bunu tamamladık ve bu projelendirmenin sonucunda da Silvan üzerinde baktığımızda Silvan’ın merkez ve kırsal mahallelerinde yapılması gereken temel çözümlemelerle ilgili olarak bir yol haritasını Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanımız ile birlikte belirledik.

İPA kapsamında yürütülen İçme suyu projesinin belirli aksaklıkları vardı, bu aksaklıkları deruhte ederek, ortak değerlendirmeler yaptık. Ramazan ayı içerisinde ihalenin neticeleneceğini, en geç temmuzun ilk haftasında da yer teslimi yapılarak projenin hayata geçirileceğini şimdiden söyleyebiliriz. Bu proje yaklaşık 40 milyon olan bir projedir. Sadece kanalizasyon projesi değil bu, aynı zamanda yağmur suyu projesi de kurulması lazım. Ayrıca önümüzdeki yıl atık su arıtma tesisini de inşallah Silvan’ımıza kazandıracağız. Kırsal mahallelerde bulunan su depolarının klorlanması ile ilgili bir sistemimiz var yeni sistem su depolarını otomatik dozajlama yapan pompalarla donattık” diye konuştu.
 
“BİZ HEPİMİZ BURADA BİR DEĞİŞİMİ VE DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ.”
 
 İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Adem Çelik ise, şunları kaydetti:

“Daha güzel bir Silvan için hem sizlerle, Gebze Belediye Başkanımızla, Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizle, özelinde DİSKİ Genel Müdürümüzle çok güzel çalışmalar ortaya çıkarıyoruz. Doğduğum değilse de doyduğum şehirden geliyor olmaları benim için yarıca bir avantajdır. Ben kendilerine Silvan için sunmuş oldukları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ne zaman ihtiyacımız olsa bir kardeş şehir olmanın ötesinde özel bir ilgi ve alaka ile karşılaştık. Biz hepimiz burada bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştirmek için gayret ediyoruz.”
 
GEBZE’DEN SİLVAN’A 500 ADET BİSİKLET HEDİYESİ
 
Program çerçevesinde Hasuni Anaokulunu ziyaret eden heyet, burada çocuklara çeşitli hediyeler verdikten sonra, Gebze'den gönderilen 500 adet bisikleti Şehir Stadyumunda düzenlenen törenle çocuklara dağıttı.