1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Başkan Atilla’dan 19 Mayıs mesajı
Başkan Atilla’dan 19 Mayıs mesajı

Başkan Atilla’dan 19 Mayıs mesajı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, yayınladığı mesajla, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a ayak bastığı ve istiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gün olduğunu belirten Başkan Atilla, istiklal mücadelesinin sembol günü 19 Mayıs'ın, istikbalin simgesi gençlere armağan edilmesinin son derece önemli olduğunu vurguladı. Güçlü Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan cumhuriyet emanetçilerinin gençler olduğunu ifade eden Başkan Atilla, “Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün genç dehasından, gençlerin sadakat ve fedakârlığından, genç şehitlerimizin mübarek kanlarından doğmuştur. Dünden bugüne gençler; Türkiye’mizin varlık kazanma, güçlenme ve ilerleme ümitlerinin kaynağı olmuşlardır. Gençlerimizin dehası, olgunluğu, ahlakı ve enerjisi Türkiye’mizi ayakta tutmuştur. Siz gençler atalarımız gibi her türlü fedakârlığı gösterecek ve tarihimizden aldığınız ilhamla ülkemizin geleceğini birbirinden üstün başarılarınızla taçlandıracaksınız. İşte bu yüzden, her yıl 19 Mayıs’ı milletçe gençlerimizle birlikte kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk gençlerine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehitlerini saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.